Moje domowe sposoby na wypadające włosy

Uroda  /   /  przez Justyna

Używanie farb do włosów, nieprawidłowa pielęgnacja, nieodpowiednia dieta, stres, czy też po prostu postępujący wiek mogą być powodem wypadania włosów. Aby temu zapobiec z łatwo dostępnych składników, możemy zrobić specjalne maseczki przyspieszające wzrost włosów, a także nadające im blask i miękkość. Z nimi wypadające włosy to przeszłość, która szybko zapadnie w niepamięć.

Domowa maseczka z żółtek na wypadające włosy

Pierwszą maseczką jest maseczka z żółtek jaj. Wystarczy rozmieszać kilka żółtek i nałożyć je na skórę głowy oraz całe włosy. Następnie odczekać około godziny i umyć włosy szamponem. Witaminy i tłuszcze zawarte w jajkach znakomicie wpływają na strukturę włosa, a także oczyszczają skórę głowy z nagromadzonych toksyn i łoju. Pamiętaj tylko o zmyciu maseczki chłodną wodą, aby uniknąć ścięcia się jajek i powstania na głowie… jajecznicy.

Oliwa z oliwek a zdrowe włosy

Oliwa z oliwek to składnik wielu kosmetyków. Jej również możesz użyć jako maseczki na włosy. Posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, a dzięki zawartych w niej kwasom tłuszczowym działa na włosy rewitalizująco. Jej kolejną zaletą jest zdolność do hamowania produkcji hormonu DHT, który uszkadza mieszki włosowe. Jest też przydatna podczas walki z łupieżem.

Pokrzywa na włosy potrafi zdziałać cuda

Kolejny sposób na wypadające włosy stosowany jest przez moją babcię. Pokrzywa to roślina, którą wolimy omijać szerokim łukiem. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ma właściwości wzmacniające włosy i pobudzające ich wzrost. Wystarczy raz w tygodniu, dzień przed umyciem głowy wetrzeć jej soki w skórę głowy, a już po kilku zabiegach zobaczymy różnicę.

Serum regenerujące Triphasic VHT+

serum reneJeśli jednak wolisz gotowe produkty i bardziej zaawansowane metody, to polecam serum przeciw hormonalnemu wypadaniu Triphasic VHT+ marki RENÉ FURTERER. Wysoka cena wynika z licznych składników odżywczych, witamin, olejka eterycznego, a także wyciągowi z żeń szenia, które wzmacniają strukturę włosa, stymulują jego wzrost, wzmagają krążenie krwi i działają antybakteryjnie. Problem wypadania włosów również odejdzie w zapomnienie.

Pełna kuracja naszych włosów za pomocą Triphasic VHT+ potrwa 3 miesiące.

Kuracja SHISEIDO Hair Energizing Formula

Moją drugą propozycją jest kuracja zapobiegająca wypadaniu włosów marki SHISEIDO – Hair Energizing Formula. To natomiast bardzo łatwy w użyciu środek, który poprawia mikrocyrkulację wpływająca na odżywienie komórek. Dzięki wsmarowaniu w głowę zapobiega wypadaniu włosów. Twoje włosy zyskają objętość, jakiej nie miały nigdy wcześniej.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.