Piękny uśmiech to element twarzy, o którym marzy chyba każdy. Aby zęby były perfekcyjne należy jednak poświęcić im sporo uwagi. Szereg czynników wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak higiena jamy ustnej, stosowanie używek lub nieodpowiednia dieta sprawia, że często nie jesteśmy zadowoleni z ich koloru. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomogą nam pozbyć się problemu.

Wybielanie zębów domowymi sposobami. Jak to zrobić?

Wybielanie zębów w domu to komfortowa metoda pozwalająca poczuć nam się dobrze we własnej skórze. Wykorzystanie naturalnych sposobów, takich jak płukanie zębów solą, sodą oczyszczoną lub wcieranie w zęby wacików nasączonych cytryną prowadzi do uszkodzenia szkliwa, podrażnienia dziąseł, utraty tkanek twardych, dlatego nie powinno się ich stosować.

pasta wybielająca

Pasty wybielające to skuteczny sposób, aby wybielić zęby

Zdecydowanie lepszym i bardziej nowoczesnym sposobem jest pasta wybielająca. Dzięki różnym składnikom chemicznym i substancjom ściernym usuwa kamień, a także osad nazębny, dając efekt rozjaśnia o 1-2 tony. Częstość stosowania zależy od wskaźnika RDA (miary mocy ścierającej cząsteczek). Pasty o wysokim stężeniu RDA (powyżej 80) powinny być stosowane 1-2 razy w tygodniu. Już po upływie zaledwie miesiąca można zauważyć ogromną różnicę.

Pasta, którą zdecydowanie polecam, to pasta wybielająca z węglem z bambusa do zębów MR BLANC posiadająca przyjemny miętowy posmak, zapewniająca uczucie świeżości, wybielająca nasze zęby nie uszkadzając szkliwa, co jest bardzo istotne.

Paski wybielające, które usuną przebarwienia

Kolejnym sposobem na białe zęby są paski wybielające usuwające przebarwienia, których efekt można zobaczyć już po 2-3 tygodniach. Paski nasączone wybielającym żelem, przykleja się na część uzębienia. Ich jedynym minusem jest wybielenie tylko przednich zębów, piątek, szóstek i dalszych już niestety nie. Jeśli jednak to Ci wystarcza, świetnie sprawdzą się paski wybielające MR BLANC (tej samej firmy co pasta wybielająca). Mogą być używane przez posiadaczy nawet najbardziej wrażliwych zębów i jako nieliczne zamiast nieprzyjemnego posmaku pozostawiają w ustach miętową nutę.

Ponadto, żele są również dostępne w formie nakładek. Jednak przez swój sztywny kształt mogą nie dopasować się do każdego rodzaju szczęki. Przykładem nowoczesnego zestawu do wybielania zębów jest zestaw Professional Blue Light Teeth Whitening firmy RIO. Posiada on 5 poziomów mocy i minutnik odliczający czas zabiegu. Przed użyciem warto skonsultować się z dentystą i pamiętać o korzystaniu tylko z bezpiecznych preparatów wybielających, które nie uszkodzą naszego szkliwa.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.