Twarz to obraz naszego staniu zdrowia, bardzo często to właśnie na niej widać pierwsze objawy choroby. Plamki, przebarwienia, zmarszczki, worki pod oczami wszystko ma swoje odzwierciedlenia w naszym zdrowiu. A wiesz czym jest „Sugar Face” i jakie są jej objawy na twarzy? Sugar face to nic innego jak oznaki na naszej twarzy, spożywania zbyt dużej ilości cukru. Jeśli star  Czy Ty masz ten problem, sprawdź już teraz!

Zmarszczki na czole

Już w starożytności łączono problemy układu trawiennego ze zmarszczkami i wypryskami na czole. Jeśli Twoje czoło pokryte jest licznymi zmarszczkami (mimo młodego wieku) i wypryskami to koniecznie zbadaj układ trawienny lub zastosuj diety oczyszczające.

Bolące czerwone wypryski

Punk powiązany z poprzednim. Wypryski to także objawy problemu z trawieniem. Może być to również problem z hormonami. W takim wypadku udaj się koniecznie do lekarza. Jeśli Twoje wypryski na twarzy, ramionach, plecach są bolące to m.in oznaka spożywania za dużej ilości cukru.

Wory pod oczami

Nadmierna ilość cukru powoduje osłabienie włókien kolagenowych, co prowadzi do utraty elastyczności skóry oraz powstawiania worków pod oczami. Osłabienie włókien kolagenowych pierwsze zaobserwujesz pod oczami, ponieważ tutaj skóra jest najcieńsza.

Szara cera

Hormony stresu wydzielane są w dużej ilości kiedy poziom insuliny jest wysoki – od spożywania za dużej ilości cukru. Nadmiar cukru uszkadza także transport tłuszczu co prowadzi do utraty tkanki która odpowiada za wygląd twarzy. Szarość cery to także efekt braku witamin.

Weź lusterko i sprawdź czy masz oznaki sugar face. Odpowiedziałaś tak? Koniecznie zmień swoje nawyki żywieniowe oraz ogranicz spożywanie cukru. Warto wspomagać cerę w regeneracji poprzez aplikowanie maseczek, serum oraz odpowiednio dobranego kremu. Pamiętaj też o dobrym peelingu do twarzy. Dzięki tym rozwiązaniom Twoja cera bardzo szybko znowu będzie piękna i promienna.

Przeczytaj również o maseczkowym trio Ziaja.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.