W poście o kosmetycznych sposobach walki z cellulitem możecie przeczytać jakich aktualnie kosmetyków używam aby poradzić sobie z tym problemem. Niestety sama pielęgnacja kosmetyczna to zdecydowanie za mało aby wygrać nierówną walkę z cellulitem. Ale do sedna, co takiego robię?

Podstawowa sprawa to odżywianie:

 

IMG_0369

Tak, wiem niby to takie oczywiste i oklepane, ale piekielnie ważne. Pamiętać trzeba aby ograniczyć tłuszcze i słodycze – w czasie wiosny i lata to bardzo proste, wystarczy ochotę na słodycze zamienić na pyszne owoce. Kolejna zmiana którą wprowadziłam to zamiana jednego lub 2 posiłków ( w zależności od dnia) na owocowe lub warzywne koktajle.

 

Picie dużej ilości wody:

IMG_1446

 

Kuriozalne aby zapobiec zatrzymaniu wody  trzeba jej pić jeszcze więcej. Kiedy mam ochotę na słodkie napoje to dodaje do wody owoce lub cytrynę i miód. Podczas treningu piję wodę Power Water’s , która zawiera wyciąg z zielonej kawy.


03-03-2015 006 Image Banner 728 x 90

Aktywność fizyczna i sauna:

 

IMG_0345

 

Spacery, bieganie, pływanie, siłownia, rower – to różne aktywności, które wybieram w zależności od dnia i tego na co mam ochotę. Staram się pilnować balansu między sportem a regenerowaniem ciała.  Jeśli chodzi o regenreacje – tutaj korzystam z dobrodziejstwa jakim jest sauna. Sauna pomaga także w oczyszczaniu naszego ciała z toksyn i wspiera walkę z cellulitem.

 

Aloes:

IMG_1447

 

Aloes tak jak sauna pomaga w oczyszczaniu ciała z toksyn  -pozbycie się toksyn i innych złogów pomaga w zwalczaniu cellulitu. Dodaje go do wody lub soków.

 

Witamina D:

d-vitum

 

Może wyda się to dziwne, ale tak witamina D, odpowiada m.in za regulowanie naszej wagi ciała, pomaga pozbyć się zbędnego tłuszczu z organizmu. Niestety w naszej strefie geograficznej suplementacja tej witaminy D jest niezbędna.

To moje sposoby na walkę z cellulitem, mam nadzieje,że będą pomocne dla Was. 🙂  Chętnie poznam Wasze sposoby i efekty.Autumn/Winter Arrivals

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.