Wygładzający peeling do twarzy firmy Sylveco. Hmmm… czy aby na pewno jest peelingiem? Zakupiłam ten produkt z powodu ciekawości i chęci sprawdzenia czegoś nowego. Moje oczekiwania względem peelingu: musi oczyszczać, „zdzierać” martwy naskórek i przygotowywać skórę do dalszych zabiegów w domowym spa.

Peeling wygładzający Sylveco – co gwarantuje producent?

Hypoalergiczny peeling z korundem, stworzony na bazie oleju palmowego, przeznaczony do oczyszczania skóry suchej, dojrzałej, zmęczonej, wymagającej odnowy. Drobinki ścierające są mocne, ale w połączeniu z delikatną formułą, skutecznie złuszczają martwy naskórek, nie wywołując podrażnień. Peeling zawiera także cenny olej słonecznikowy, który działa przeciwrodnikowo, opóźniając efekty starzenia. Systematycznie stosowany zwiększa wchłanianie substancji aktywnych, ujednolica koloryt, a dzięki pobudzeniu mikrokrążenia zwiększa odżywienie skóry i jej szybszą odnowę.sylveco_peeling_wygladzajacyCzy produkt spełnił moje oczekiwania?

Drobinki ścierające może są mocne, jednak sama maź jest tak tłusta, że peeling niczego nie ściera, a już na pewno nie ściera martwego naskórka. Sama aplikacja może być problemem. Wybranie kawałka peelingu ze słoiczka powoduje, że mamy go pod paznokciami. Aplikujemy na twarz i okazuje się, że nasza buzia jest pokryta przez bardzo tłustą maź, której nie da się zmyć. Ciężko także wykonać kolejne kroki pielęgnacji np. nałożyć serum, krem czy makijaż. Oczywiście nie ma mowy, aby nałożyć maskę np. odżywczą – buzia jest tak tłusta, że maska spłynie.

Sam produkt dobrze nawilża, ale nazywanie go peelingiem wprowadza w błąd. Jest to wg. mnie bardzo dobre nawilżające, myjące masło do ciała. Jeśli ktoś potrzebuje silnego nawilżenia, a jego cera jest bardzo sucha, to ten produkt sprawdzi się idealnie – będzie doskonale nawilżona i rozświetlona.

Czy kupie ponownie?

Jako peeling nie. Jako nawilżające masło do twarzy/biustu – tak.

Czy polecam?

Wszystko zależy od oczekiwań, jest to produkt, który każdy musi sam przetestować.

Pamiętaj, że jest to moja subiektywna ocena peelingu! U każdego z Was może sprawdzić się inaczej. A jaka jest Wasza opinia o tym produkcie?

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.