Z bólem serca czytam na forach internetowych wpisy kobiet, które po stracie pracy nie są w stanie ruszyć dalej, siedzą w domu i nic z tego nie wynika. Mimo,że pierwotnie chwilowy brak pracy je ciszył, miały przecież nadrobić wszystkie zaległości, a skończyło się z  jeszcze większymi zaległościami, godzinami spędzonymi przed TV lub komputerem i załamaniem.

Rozumiem doskonale sytuacje w jakiej możesz się znajdować, mąż/chłopak pracuje więc względne zabezpieczenie finansowe jest myślisz,że możesz się załamać, odpoczywać i jakoś to będzie. Teraz pewnie wiele kobiet powie… zaraz, zaraz moja droga.. co TY wiesz.. ja wcale nie chce się załamać to silniejsze, wcale nie chce mieć w domu bałaganu, po prostu nie mogę się zebrać, wolę oglądać bezsensowne seriale cały dzień. Nic nie rozumiesz głupia babo po 2 stronie – ile z Was sobie tak teraz pomyślało? 🙂

Kochana, spokojnie wszystko można zmienić, jedyna motywacja jest w Tobie i tylko w Tobie!
Wyłącz serial, zrób sobie kawę, herbatę czy cokolwiek innego, usiądź w ciszy i spokoju na balkonie,kanapie (tam gdzie czujesz się dobrze), weź kartkę papieru i długopis ( tak, tak papieru nie telefon czy tablet – długopis i kartkę!). Zamknij oczy na 2 min, przenieść się myślami nad morze w góry, działkę czy inne miejsce gdzie czułaś się zrelaksowana. Gotowa?

Udało Cie się trochę zrelaksować?
Teraz na kartce wpisz wszystkie rzecz które chciałaś zrobić ale Ci nie wyszło (np w porządkach domowych, które przegrały z serialem). Masz już listę zadań do zrobienia, teraz napisz dlaczego chcesz to zrobić, co Ci to da (np. dlaczego chcesz mieć w domu czystko, pachnąco i wszystko w ładzie).

IMG_9431

Odpowiedź na pytanie: DLACZEGO?  jest najważniejsze,  to dzięki niej zyskujesz motywacje i chęć do działania.
Jaka jest Twoja odpowiedź?
Chcesz mieć czysto aby nie wstydzić się przed niezapowiedzianym gościem?
Chcesz żyć w czystej przestrzeni?
Chcesz nadrobić zaległości?
Chcesz aby Twoja rodzina żyła w czystych i zdrowchy warunkach?
……………….itd

Masz już listę:

– tego co chcesz zrobić (cele);
– listę powodów dlaczego warto (motywacja);

Teraz czas na listę,która postawi Cie na nogi czyli: CO MI PRZESZKODZIŁO? Uwaga, tutaj musisz być szczera: jeśli jest to serial to wpisz serial, jeśli lenistwo to wpisz lenistwo.

Które wartości z tych 3 zestawień są dla Ciebie ważniejsze? Nie potrafisz wybrać ? Zostaw listy na 2-3 dni i przeczytaj je ponownie.
Dobra, rozumiem, serial i lenistwo wygrały i co teraz… czas na brutalne przedstawienia faktów:)
Twój mąż/ chłopach chodzi do pracy i zarabia na Wasze utrzymanie (podczas Twojego serialu)-  co zrobisz jeśli dziś wróci do domu i powie kochanie: Koniec, nie pracuje, zajmuje się spaniem, serialami i kumplami! Będziesz krzyczeć, zapytasz oszalałeś facet czy powiesz świetnie poleniuchujemy razem?

Masz dzieci od których wymagasz aby miała porządek w pokoju i sprzątały za sobą i jeśli tego nie robią to wyciągasz konsekwencje. Jak dziecko ma sprzątać skoro widzi, że jego mama nie sprząta i nie ponosi konsekwencji tylko legalnie cały dzień się obija.

I teraz coś co może i zabrzmi staroświecko, ale co poradzić:

Twój maż/partner chodzi do pracy, aby zapewnić Wam byt. Wraca do domu po 8/10/12H (różnie bywa) i co zastaje żona w nieładzie, mieszkanie w nieładzie ale za to lista seriali i filmików na YT odhaczona…. Co taki facet ma sobie myśleć o swojej żonie, ja pracuje, a ona nawet nie potrafi posprzątać w domu…..

Pewnie kilka Pań teraz się nieźle na mnie wkurzyło, ale to dobrze! Wychodzisz z marazmu, wykazujesz jakieś emocje poza lenistwem… teraz czas na najtrudniejsze czyli czas zabrać się do roboty.

Nie musisz sprzątać całego mieszkania na raz czy wysłać miliona CV na raz. Rób to małymi krokami, codziennie coś zrób, odhaczaj zadania do wykonania z Twoje listy (która już zrobiłaś). Możesz wyznaczyć sobie nagrodę np jeśli wykonasz  połowę zdań z listy to będę oglądać 2 odcinki ulubionego serialu. Kolejny pomysł to sprzątanie/wysyłanie CV z przyjaciółką, koleżanką.

Drogie Panie jeszcze jeszcze pytanie: jak ktoś ma Was zatrudnić  np. na menagera, asystentkę czy inne stanowisko jeśli Wy same w sobie nie wzbudzacie zaufania, motywacji? Język ciała, pewność siebie, stabilność emocjonalna.. to wszystko widać podczas rozmowy. Nie będziesz czuć dyskomfortu kiedy powiedz na rozmowie o pracę,że jesteś dobrze zorganizowana a w domu pobojowisko?bts Image Banner 728 x 90

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.