Jeden z moich nawyków w walcę o zdrowy styl życia to picie codziennie świeżego, zdrowego soku oraz koktajli. Soki z cytrusów wyciskam obecnie sama,a  soki wieloskładnikowe kupuję. Niestety nie jest łatwo znaleźć zdrowe soki wyciskane. Pozornie soków świeżych w sklepach jest bardzo dużo jednak przed zakupem warto zobaczyć na składy, a tam często okazuje się,że to świeży sok to nic innego jak koncentrat.
Podczas zakupów w Carrefour wpadły mi w ręce soki Sonatural,że świeżych owoców oraz warzyw. Postanowiłam zakupić więc wszystkie smaki  (jest ich 5) i sprawdzić.

Zaczniemy od soków owocowych:

Czerwone Owoce:

IMG_0110

Skład: 82% jabłka, 8% banany, 6% maliny, 4% borówki amerykańskie. Przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.
Smak: sok jest słodki, sięgałam po niego kiedy naszła mnie ochota na słodycze. W smaku wyczuwalne są maliny oraz sok jabłkowy. Smaczny!

Truskawki:

IMG_0111

Skład: 46% jabłka, 34% gruszki, 20% truskawki.Przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.
Smak: kolejna słodka odsłona soku, pomieszanie truskawki i gruszki zapewnia bardzo ciekawy i dobry smak. Smaczny!

Soki warzywne to:

Buraczki:

IMG_0112

Skład: 84% jabłka, 9% marchewki, 6,6% buraczki, 0,4% imbir. Przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.
Smak: bałam się trochę tego soku, soki buraczkowe często są ziemiste w smaku. Ten sok jednak smakuje dobrze, oczywiście czujemy smak buraka jednak jest on orzeźwiający i nie pozostawia ziemistego posmaku po wypiciu. Jeden ze  smaczniejszych soków buraczkowych jakie piłam. Smaczny!

Marchewki:

IMG_0109

Skład: 80% jabłka, 10% marchewki. Przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.
Smak: można powiedzieć sok marchewkowy to sok marchewkowy, jednak ten dzięki pomieszaniu z jabłkiem jest lekko słodkawy, dzięki temu smak jest dobry. Smaczny!

Ogórki i Seler:

IMG_0113

Skład: 76% jabłka, 10% ogórki, 7% selery, 5% szpinak, 2% cytryny. Przeciwutleniacz: kwas askorbinowy.
Smak: tutaj mam największy problem, obiektywnie sok jest dobry, subiektywnie nie przepadam za nim. Niestety smak selera powoduje,że wypicie tego zielonego cuda to dla mnie istna męka. Jeśli jednak komuś nie przeszkadza seler to będzie zadowolony.

To cała dostępna kolekcja 5 smaków soków Sonatural. Myślę,że każdy znajdzie odpowiedni smak dla siebie. Soki tak jak wspomniałam kupiłam w Carrefour, niestety w innych sklepach ich nie widziałam. Producent daje nam do wyboru 2 pojemności, 250ml za około 5 pln oraz 750 ml za około 11 złotych.

A jakie Wy soki smakowe lubicie?


festiwal okazji image banner 750x100

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.