Często rozmawiam z ludźmi o ich planach lub marzeniach. Wiele osób ma piękne plany i marzenia, szkoda,że nigdy nie decyduje się na ich realizacje. Od młodych mam słyszałam ogrom świetnych wręcz genialnych pomysłów na biznes, ale słyszałam też,że to jeszcze nie teraz,że Zosia czy Krzysio musi iść do przedszkola,że jeszcze trzeba coś przeczytać, iść na jakieś szkolenie itd… Od studentów,że teraz to czas na studia a biznes będzie po studiach. Tylko po studiach jest przykre rozczarowanie, masz człowieku 25/26 lat dziewczynę, żonę, dzieci i musisz zarabiać, a nie budować biznes z  którego pieniądze zobaczysz może za 4 mc albo i dalej. Zdecydowana większość ludzi ma dużo wymówek aby tylko nie działać. Czeka na idealny moment, jeszcze jedno szkolenie, jeszcze coś, coś i coś..
Rozczaruje Cię teraz!
Idealnego momentu nie będzie NIGDY! NIGDY I JESZCZE RAZ NIGDY!

Zawsze będzie coś: dziecko chore, brak pieniędzy, oczekiwania rodziny, konieczność zarabiania a nie budowania, pogoda zła, samopoczucie złe…

Jest tylko jeden idealny moment, TERAZ! Nie rozmyślaj, nie czekaj na koleje szkolenie, rozmowy po prostu rusz tyłek i działaj! Sterylnych warunków nigdy nie będzie, nauczyć się możesz tylko poprzez działanie.
Kiedy ja otwierałam swoją firmę wielu rzeczy nie wiedziałam, uczyłam się ich w trakcie! Czy się bałam? Tak, każdy ma w sobie jakieś obawy, jednak trzeba działać mimo nich. Pewność siebie i coraz większą wiedzę zyskałam z każdym kolejnym zleceniem.Trzeba brać byka za roki, nie dowiesz się czy Twoje obawy i lęki są prawdziwe jeśli nie ruszysz. Jestem zwolennikiem teorii,że najlepiej uczy się w życiu a nie na salach wykładowych czy szkoleniach – to tylko sucha wiedza. Nie liczy się ile szkoleń zaliczyłeś (mniej lub bardziej wartościowych) liczy się tylko Twoja reakcja na problem.

Kolejne rozczarowanie: Nigdy nie usłyszysz głosu z nieba: TERAZ DZIAŁAJ JEST IDEALNIE!

Nie usłyszysz bo idealny moment jest cały czas, tu i teraz pomimo obaw i lęków. Chcesz pisać bloga, to nie rozmyślaj o nim miesiącami tylko pisz. Pracujesz na etacie, a chcesz budować swój biznes – rób to po godzinach. Mogę śmiało powiedzieć,że jeden z największych portali tak dorastał na moich oczach. Nie będę Cie czarować, jest ciężko, musisz liczyć się z zaległościami domowymi, zmęczeniem, brakami w spaniu i może krzywymi spojrzeniami rodziny – ale warto, kiedy Twoja firma będzie się rozrastać, a Ty ze spokojem odejdziesz z etatu będzie rozpierać Cie duma (koniecznie zrób wtedy imprezę, doceniaj swoje sukcesy). Każdy sukces ma swoje ofiary, nie ma ideału, jeśli skupiasz się na pracy to cierpi życie rodzinne. Najważniejsze to porozmawiać o tym z bliskimi aby okazali Ci zrozumienie i wsparcie.

Pamiętaj: działaj TERAZ, nie odkładaj niczego na potem! Liczy się tylko TU i TERAZ!

Nie zastanawiaj się dalej, tylko teraz zrób krok aby realizacja planów i marzeń ruszyła.


last minute podroz Image Banner 468 x 60

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.