Pytania zadawane przez wiele Pań: Jak radzić sobie w biznesie? Jak dobrze i skutecznie współpracować z mężczyznami, aby osiągać rezultaty i być szanowaną w męskim środowisku? Jak skutecznie komunikować się z mężczyznami?
Odpowiedź na te pytania znajduje się w różnicach komunikacji i percepcji przez kobiet i mężczyzn.

W pierwszej części postu było ogólnie a teraz czas na fakty:

Twarde fakty czyli główne różnice między nami:

Kobiety budują więzi, a mężczyźni to zadaniowcy nastawieni na cel i zysk w biznesie.

W relacjach biznesowych z mężczyznami bądź nastawiona na cel, pokazuj jak dzięki Tobie facet może zarobić lub co jego ogranizacja może zyskać (fakty). Znam kobiety, które poprzez złe pojmowanie „amerykańskiego luzu” starają się budować nieprofesjonalne więzi z mężczyznami. Pamiętaj,że biznes to biznes, unikaj wymiany prywatnych nr telefonów, prywatnych e maili, zapraszania się od razu do znajomych do FB, obserwowanie na instagramie, nie próbuj się przypodobać facetowi za wszelką cenę czy  zbudować więzi przyjacielskiej. Zaczynasz od biznesu i na tym się skup. Wielu Panów często nie chce pracować z kobietami, właśnie z powodu chęci budowania więzi poprzez źle pojęty „amerykański luz”.

Kobiety – emocje. Mężczyźni- rozsądek, kalkulacja.

Już słyszę te pomruki niezadowolenia. Różnica wynika wprost z budowy mózgu. Półkule w mózgu kobiety są ściślej zespolone, dlatego zwracamy uwagę na gesty, spojrzenia i inne zachowania, których większość Panów nie dostrzega. Wniosek- wyobraź sobie, że facet ma w głowie kalkulator i tylko tak postrzega prezentację, jeśli coś mu się nie spodoba, to Ci o tym powie. Nie dopisuj sobie w głowie historii z powodu jakiegoś spojrzenia lub gestu, poczekaj na komunikat zwrotny.

Kobieta widzi detale. Mężczyzna patrzy całościowo.

Punkt powiązany z wcześniejszym. Mężczyzna patrzy na mieszkanie i powie ” Nie,no posprzątane jest” a Ty łapiesz się za głowę i mówisz ” ale co Ty opowiadasz, tutaj kwiatek krzywo, tutaj serwetka zawinięta, dywan lekko przekrzywiony, rączki od kubków nie w tą stronę” – rozumiesz o co chodzi? Podczas pierwszej ogólnej prezentacji nie skupiaj się na detalach, tylko na całościowym zleceniu. Nie mów o kolorach, treści e-maili  jeśli nie musisz. Pierwszy cel to zdobycie zlecenia/umowy.

To tylko kilka różnić w biznesie damskim i męskim. Główne motto we współpracy z mężczyznami to konkrety, pokazanie całości, pokazanie zysku, mówienie o faktach. Pamiętaj także o delikatnym,a zarazam stanowczym uścisku dłoni. Na koniec mała rada, jeśli nie jesteś pewna swojej prezentacji, nie czytaj jej przyjaciółce tylko mężczyźnie. Posadź go, wygłoś prezentacje, zapytaj czego się dowiedział – na pewno uzyskasz wiele cennych rad. Obserwuj także swojego słuchacza, reakcje i zainteresowanie.

POWODZENIA! Biznes z Panami jest bardzo przyjemny, tylko trzeba znać zasady tej gry!

Kobieta na szerokich wodach biznesu. Jak współpracować z mężczyznami, aby przerwać i odnosić sukcesy ?


fanatastyka 29.08 Image Banner 728 x 90

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.