Szybko, smacznie i zdrowo to moja dewiza w kuchni. W lecie jest bardzo dużo świeżych owoców więc staram się spożywać ich najwięcej jak to możliwe.

Dziś przepis na drugie śniadanie lub podwieczorek,a zarazem mój ulubiony posiłek w ostatnich dniach.

– przygotuj pudding z nasion chia ( nasiona zależ możesz mlekiem, sokiem, wodą, wodą kokosowa – czym chcesz);
– borówki:
– banana;
– 2 figi;
– ostropest;
– miód (opcjonalnie);
– sproszkowany korzeń macy (opcjonalnie)

IMG_0077

 

Wieczorem nasiona chia wsypuje do szejkera i dodaje mleko lub wodę. Zanim pójdę spać jeszcze kilka razy w odstępach czasowych mieszam szejker. Kilka razy zapomniałam o wykonaniu tej czynności i zrobiła mi się zbita kulka z nasion.

Rano chia jest gotowa! Przekładam do miski ilość która będzie mi potrzebna (w zależności od apetytu).  Do puddingu dodaje około wszystkie proszkowe składniki i dokładnie mieszam.

Na górę układam owoce sezonowe i smaczny, zdrowy posiłek gotowy! Pudding z nasion chia to dobry pomysł na jedzenie do szkoły czy pracy, wystarczy zapakować do słoiczka lub szczelnego plastikowego pojemnika.


mens

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.