Jakiś czas temu zrobiłam zakupy kosmetyczne w internetowym sklepie Tołpy. Niestety podczas stosowania balsamu do ciała dostałam bardzo silnej reakcji alergicznej, która prześladowała mnie przez kilka dni po zakończeniu używania kosmetyku.
Zawsze staram się informować producentów w takich wypadkach, każda dobra firma posiada dział, który odpowiada za zbieranie informacji od klientów oraz zgłoszeń o alergiach.
Zadzwoniłam na infolinię Tołpy, podałam nr zamówienia i poinformowałam o problemie, który się pojawiał. Poinstruowano mnie co mam robić dalej, gdzie wysłać emaila i jakie informacje musi on zawierać – tak też zrobiłam. Jakie było moje zaskoczenie kiedy po kilku dniach zadzwoniła miła Pani, zapytała o stan alergii i zdrowie, powiedziała,że zbadano próbkę balsamu i wszystko jest ok więc wniosek jest taki,że ja personalnie jestem uczulona na jakiś składnik.  Grzecznie podziękowałam za informacje z którą się zgadzam, ponieważ moja przyjaciółka nie ma najmniejszego uczulenia od tego balsamu.
Kiedy myślałam,że to koniec rozmowy bardzo miła Pani powiedziała: „Aby Pani nie zraziła się do firmy wyślemy zestaw próbek naszych kosmetyków”. 🙂 Ucieszyłam się i podziękowałam.

IMG_0333

Dlaczego byłam zaskoczona? Mniej więcej rok temu pewna marka kosmetyczna (naturalne kosmetyki), gdzie balsam co ciała kosztuje około 100 złotych, po prostu mnie olała. Nikt nie wykazał najmniejszego zainteresowania problemem, między wierszami stwierdzono,że ich to nie interesuje, balsam sprzedany, kasa na koncie się zgadza a reszta to już problem klienta. Dodam,że problem alergiczny był tak duży,że wylądowałam u dermatologa i w aptece z maściami na receptę. W efekcie bardzo zraziłam się do marki i  mocno ograniczyłam zakupy w ich sklepie internetowym.
Wspominam o tym dlatego,że obsługa klienta po sprzedaży jest równie ważna, o ile nie ważniejsza od obsługi sprzedażowej. Jeśli klient będzie zadowolony, poczuje,że jego problem został zauważony to na pewno wróci.
Ja ,otrzymałam zestaw próbek i na pewno zakupie kilka kosmetyków, które dostałam do przetestowania. BRAWO TOŁPA!
Jakie są Wasze doświadczenia reklamacyjne/alergiczne w firmach kosmetycznych?

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.