Ewa Grzelakowska – Kostoglu, bardziej znana jako Red Lipstick Monster to rudowłosa, kolorowa królowa makijażu i paznokci, której umiejętności można śledzić na YouTube. Ewa jest również pierwszą polską youtuberką, która zdobyła ponad milion subskrybcji. W swoich filmikach łączy różne trendy i nie boi się zaszaleć. Codziennie pomaga tysiącom fanów odnaleźć i zaakceptować siebie.

Całkiem niedawno Red Lipstick Monster wydała książkę (kolejną po ,,Tajniki Makijażu i ,,Tajniki DIY”) ,,Tajniki paznokci”, w której radzi jak dbać o paznokcie, jak tworzyć piękne wzory i dobierać odpowiednie kolory. Ponadto obala kosmetyczne mity błędnie przyjęte przez wiele kobiet oraz zdradza kilka tricków sprawiających, że malowanie paznokci staje się jeszcze przyjemniejsze.

Książka podzielona jest na 3 części:

  • WIESZ, umożliwiającą zgromadzenie podstawowej wiedzy na temat budowy paznokcia i zagrożeń płynących z niewłaściwego manicure’u (np. rozdwojona płytka), koniecznej do samodzielnego zajmowania się dłońmi,
  • PIELĘGNUJESZ, pozwalającą odpowiednio zadbać o paznokcie, uzyskać określony kształt płytki lub poznać podstawowe techniki malowania,
  • MALUJESZ, część najobszerniejszą, złożoną z inspiracji, opisów stopni trudności i czasu trwania zabiegu.

„Tajniki paznokci” to świetna książka dla początkujących

tajnki paznokci red lipstick

Ewa Grzelakowska-Kostoglu (Red Lipstick) – „Tajniki Paznokci” / Foto: Altenberg.pl

Jest to poradnik, więc sama nazwa wskazuje, że książka będzie doskonałym wyjściem dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z paznokciami. Jeśli nie posiadasz większego doświadczenia w malowaniu paznokci, na pewno poradzisz sobie z przykładami Ewy, a widoczne efekty napędzą Cię do działania.

Jeśli pasjonujesz się tym tematem od dawna i szukasz mocno zaawansowanych poradników i inspiracji, które pozwolą Ci znacznie rozwinąć już posiadaną wiedzę, prawdopodobnie nie nauczysz się niczego nowego. Książka jest jednak pięknie wydana, przepełniona mnóstwem zdjęć. Świetnie nada się na prezent dla kobiety.

,,Tajniki paznokci” można kupić wyłącznie na oficjalnej stronie internetowej, ponieważ uczestniczy ona w programie Pajacyk, a więc każda kupiona książka oznacza jeden ciepły posiłek dla potrzebującego dziecka. Książka pozwoli Ci stworzyć fantastyczne i nietuzinkowe wzory rodem z salonu kosmetycznego, a dzięki prospołecznej wartości łączy przyjemne z pożytecznym.

OCENA: 7,5/10

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.