Zły humor, gorsze dni ? Tak, znam to doskonale – czasem po prostu budzę się w złym nastroju i nie wiem dlaczego, czasem on sam nagle się pojawia niczym wróg z zaskoczenia w ciągu dnia, a czasem skupiam się na negatywnych rzeczach i ilość czarnych chmur rośnie.
Też tak masz?
Spokojnie, wszystko jest dobrze to naturalne, że miewamy spadki formy – także tej  w aspekcie dobrego humoru. Pamiętaj jednak, że jeśli tych czarnych dni jest za dużo i nie radzisz sobie z nimi to koniecznie udaj się do specjalisty!

Wypracowałam także kilka metod dzięki, którym czuje się lepiej lub łapie balans.

Nie zamartwiam się:
wiesz, że około 95% złych rzeczy o których myślisz się nie wydarzy? Wiele razy zdarzało mi się nakręcać czarne wizje, projektować  głowie zachowania ludzi, a potem pokazało się, że tak źle nie było a ludzi byli bardziej przyjaźni.

Czekolada:
Umówmy się czekolada jest dobra na wszystko! Dobra czekolada natychmiast poprawia mi dzień!

Kawa: 
Kawa plus dobre ciastko lub lody do tego i od razu przenoszę się myślami na plaże 🙂

Wyciszenie:
Może Cię zdziwi ten punkt, ale kiedy mam zły dzień czy humor staram się wyciszyć i odizolować od ludzi. Pomaga mi to złapać balans ale także pobyć ze sobą i przemyśleć kilka spraw. Znam osoby, które wręcz przeciwnie, szukają kontaktu z otoczeniem – więc musisz już wybrać samodzielnie co wolisz 🙂

Muzyka: 
Odpalam swoje ulubione kawałki ( tylko te energiczne a nie smenty), śpiewam, tańczę i dzięki temu od razu mi lepiej:)

Film lub serial:
Wspomniałam wcześniej, że kiedy mam zły dzień to odcinam się od otoczenia i wtedy najczęściej włączam ulubiony serial lub film.

Odrywam myśli:
Staram się wtedy skupić na zadaniu np. na na wykonaniu projektu do pracy, pobiegać, iść na spacer, upiec ciasto – cokolwiek. Chodzi o to aby wyrwać się z koła myśli i samonakręcania się.

Sposoby proste i sprawdzone, ale tylko w sytuacji przejściowych trudności.  W przypadku trwałego złego humoru lub złego samopoczucie udaj się do psychiatry.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.