Święta, święta i po świętach… były pierogi, kapusta, barszcz, uszka, krokiety, sałatki, serniczki. Wszystko smaczne ale, no właśnie ale teraz czas na lekki detox. Czuje się po świętach lekko ociężała i mocno najedzona, zatem czas na lekkie oczyszczanie organizmu. Jeśli nie przechodziłeś nigdy detoxu to zacznij spokojnie, małymi krokami.

Najlepsze pomysły na detox po świętach

Woda

wodaWoda to życie i źródło naszego zdrowia. Dobrze nawodniony organizm działa sprawniej dzięki czemu możesz utrzymać odpowiednią masę ciała. Woda odpowiada na filtrowanie nerek oraz usuwanie z organizmu złogów oraz toksyn. Warto tutaj wspomnieć także o głodówkach/postach wodnych – może on trwać np 12 /24/36 h w zależności od Twoich możliwości. W czasie postu nie spożywa się jedzenia, a pije jedynie wodę lub herbaty ziołowe.

Nie lubisz smaku wody? Dodaj do niej kawałki owoców, warzyw lub świeże zioła!

Posiłki zamień na warzywa i owoce

Warzywa i owoce to doskonałe źródło błonnika, który przyśpiesza przemianę materii! Zamień swoje posiłki na same warzywa i owoce plus do obiadu grillowany kawałek ryby. Szybko poczuje się lekko i zdrowo.

Zielona herbata

Właściwości oczyszczające zielonej herbaty są szeroko znane. Zielona herbata zwalcza wolne rodniki, przyśpiesza przemianę materii oraz wspomaga wydalanie toksyn i złogów.

Zielona herbata od Czajnikowy.com.pl

Soki

Kliknij i sprawdź przepis na sok z ananasa

Przepis na sok z ananasa

Przyznam, że to jedna z moich ulubionych form detoxu. Nie, nie mam na myśli soków ze sklepu, a zrobione samodzielnie soki lub smoothie w domu. Jeśli nie masz czasu na samodzielnie kręcenie soków to polecam gotowe detoxy sokowe, które możesz zamówić. 

Lżejsze posiłki

Proste i przyjemne! Wystarczy ograniczyć porcje jedzenia o 1/3 oraz pilnować aby spożywane posiłki były zdrowe, lżejsze. I nie mówię tutaj o wyrzekaniu się np słodyczy bo sama bez nich nie potrafię żyć. Śmiało możesz jednak zamieć bezwartościowe czekolady na domowe fit brownie (przepis).

Powyższe sposoby nie są trudne, nie stracisz na nich miliona monet, a efekt będzie widoczny!

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.