NFZ postanowiło zająć się dietą Polaków i stworzyło specjalną platformę z rozpisanymi, zbilansowanymi posiłkami. Po założenie konta otrzymamy jadłospis na 2 tygodnie, natomiast bez rejestracji w serwisie – na tydzień. Dieta jest całkowicie darmowa.

Narodowy Fundusz Zdrowia wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wielu Polaków, którzy chcą zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe oraz zacząć prowadzić zdrowy styl życia i stworzył serwis z darmowymi dietami. Logując się na platformie, uzupełniamy podstawowe informacje takie jak wzrost, waga, płeć, wiek i poziom aktywności i otrzymujemy gotowy jadłospis złożony z 5 posiłków – śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorka oraz kolacji, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Proponowany przez NFZ zestaw posiłków oparty jest na diecie DASH (ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension). 

Darmowy jadłospis od NFZOprócz propozycji posiłków i odpowiadającej im kaloryczności, otrzymujemy szczegółowe przepisy umożliwiające precyzyjne przygotowanie dania. Przepisy nie wymagają kulinarnego talentu. Mogą być przygotowane przez każdego. Co więcej, jeśli któraś propozycja nie będzie Ci odpowiadać, możesz użyć opcji wymiany na inny przepis. Możesz również pobrać z serwisu gotową listę zakupów.

Przepisy mają być wskazówką do zdrowego odżywiania. Przeznaczone dla osób zdrowych, nie borykających się z żadnymi alergiami pokarmowymi Serwis oferuje dietę w wersji tradycyjnej oraz wegetariańskiej.

Jeśli chcesz skorzystać z jadłospisu wejdź na stronę diety.nfz.gov.pl.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.