Nie lubisz chodzić na siłownie? Spokojnie, ja też nie przepadam. Siłownia, do której chodziłam była miła, niezatłoczona i przyjemna, a czas tam spędzony można było określać mianem relaksu. Niestety, wszystko zmieniło się wraz z nowym właścicielem – coraz więcej sprzętów wyłączonych z użytkowania, wiecznie nieczynna sauna, stan pryszniców daleki od oczekiwań, no i najgorsze – tłok! Nowy właściciel zdecydował się, że do kubu mogą wchodzić osoby z kartami sportowymi w ramach pakietów firmowych – oznacza to istny koszmar i paraliż.

Wtedy też zdecydowałam się zrezygnować z uczestnictwa w tym klubie i postawiłam na ćwiczenia w domu w ramach walki o ładną sylwetkę. Plusem jest możliwość trenowania o dowolnej porze dnia, a minusem lenistwo – przecież czasem lepiej zobaczyć fajny serial lub poczytać książkę. Jednak jest kilka przyrządów do ćwiczeń, które zajmują mało miejsca, a trening dzięki nam staje się przyjemniejszy 🙂

Guma do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeńDoskonałe rozwiązanie dla każdej osoby, która chciałaby rozpocząć swoją przygodę z domowymi treningami. Guma pomaga nie tylko podczas ćwiczeń rozciągających, wzmacniających, ale również stabilizujących. Możesz jej także śmiało używać jako gum rehabilitacyjnych. Taśmy są dostępne w różnych kolorach, w zależności od rozciągliwości (czarna daje największy opór). Dzięki temu dopasujemy idealną gumę, która wspomoże nam proces budowania idealnej sylwetki.

Gumy do ćwiczeń | Różne kolory - Allegro.pl

Hantle

W sklepach dostępne są hantle tradycyjne o określone wadze lub z regulowanym obciążeniem, które ustalasz do każdego ćwiczenia. W przypadku hantli regulowanych w miarę rozwoju mięśni nie musisz kupować co chwilę nowych.

Allegro.pl

Maty do ćwiczeń / fitness

Dobra mata to podstawa! Jest to obowiązkowy przedmiot na liście rzeczy do kupienia, na który warto się zdecydować, jeśli pragniesz rozpocząć ćwiczenia w domowym zaciszu. Porządna mata uchroni Cię przed wszelkimi kontuzjami i zapewni możliwość wykonywania wielu treningów. 

Allegro.pl

Maty do ćwiczeń | Allegro.pl

Piłka do ćwiczeń:

Dzięki piłce możesz trenować, ale także ćwiczyć prawidłową postawę podczas siedzenie lub wykonywać masaż. Piłka daje możliwości wykonania także ćwiczeń w ramach rehabilitacji.

decathlon.pl

To kilka podstawowych przyrządów do ćwiczeń dzięki, którym będzie Ci łatwiej trenować. Pamiętaj także o odpowiedniej diecie, a w tym pomoże Ci 14 dniowy jadłospis DASH za darmo) oraz odpowiednim nawodnieniu i oczywiście dobrym nastawieniu!

Sprawdź również skuteczne sposoby, które ułatwią Ci uzyskanie smukłej sylwetki – kliknij tutaj.

 

 

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.