Żele aloesowe wdarły się szturmem do naszej pielęgnacji wraz z pojawieniem się azjatyckiej pielęgnacji, mimo, że właściwości aloesu znamy od wieków. Przeźroczysta maź, którą zamknięto w zazwyczaj zielonym opakowaniu jest uniwersalna i pomaga uporać się z wieloma problemami skóry czy włosów. 

Żel aloesowy – jak używać i dlaczego warto?

Żel aloesowyWiele osób zadaje sobie w jaki sposób powinno się stosować taki żel aloesowy. Sama byłam wielokrotnie świadkiem takich pytań w drogeriach, zatem dziś przedstawię kilka moich sprawdzonych zastosowań. Zdecydowana większość żelów aloesowych dostępnych na ryku ma bardzo dobry skład, bo aż 99 lub 99,9% to czysty sok z liści aloesu. Ogromnym plusem jest także szybkość wchłaniania, możesz mieć wrażenia picia go przez skórę, która jest szybko nawilżona i orzeźwiona.

  • Krem lub serum do twarzy – naturalny skład, działanie nawilżające, kojące plus szybkie wchłanianie. Brzmi jak idealne serum lub krem. Żel aloesowy pomaga także walczyć z trądzikiem (więcej tutaj).
  • Krem pod oczy– wklep delikatnie żel w okolicę pod oczami a widocznie zmniejszysz opuchlinę i cienie pod oczami.
  • Maseczka na twarz – nałóż grubą warstwę żelu i pozostał na 20 min, maseczka nawilżająca i łagodząca w jednym gotowa.
  • Pięlęgnacja włosów– nałóż na włosy żel i został na 30 minut dzięki czemu włosy będą doskonale nawilżone. Systematycznie stosowany pomaga uporać się z rozdwojonymi końcówkami i puszeniam się włosów.
  • Krem do stóp i rąk – w codziennej pielęgnacji niezastąpiony. Doskonały jako maska nawilżająca na noc, nałóż grubą warstwę na noc i załóż rękawiczki/skarpety, a rano Twoje dłonie i stopy będą doskonale nawilżone.
  • Balsam do ciała – nakładaj go punktowo w miejsce przesuszone lub podrażnione. Żel aloesowy jest niezastąpiony dla osób z problemem egzemy (więcej tutaj)
  • Balsam po opalaniu– chłodna formuła zapewnie delikatne orzeźwienie i złagodzenie stanu skóry podrażnionej od słońca.

Aloes to źródło wielu cennych witamin, minerów i znany naturalny kosmetyk oraz lek od lat. Wiem, że idea nakładania żelu, np. na włosy może być dla Ciebie dziwna, ale sprawdź – nie pożałujesz.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.