Zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Ich najważniejszym elementem są paznokcie. Jeśli są brudne, krzywe, połamane lub obgryzione to wyglądają bardzo nieestetycznie i źle świadczą o ich posiadaczu. Właśnie dlatego należy o nie dbać i poświęcać im trochę czasu. Poniższe rady pomogą Ci zapomnieć o krępujących sytuacjach i stworzyć ładne, mocne, niełamiące się paznokcie, które z dumą będziesz prezentować przy każdej możliwej okazji.

Sposoby na zdrowe paznokcie

Po pierwsze, podczas obcinania cążki, które rozdwajają płytkę, zamień na małe nożyczki przeznaczone do paznokci. Zabieg wykonuj przed kąpielą, gdyż po, paznokcie zmiękną i trudno będzie się je obcinać. Nie obcinaj ich też zbyt krótko, gdyż sprzyja to infekcjom grzybiczym.

Używaj odpowiedniego pilnika

paznokciePo obcięciu użyj pilnika, pamiętając o piłowaniu tylko w jedną stronę, aby zapobiec osłabieniu i łamliwości. Materiał z którego wykonany jest pilniczek również jest ważny, bo pilniki metalowe niszczą strukturę paznokcia i uszkadzają płytkę . Korzystaj zatem tylko z pilników papierowych lub pilników szklanych. Aby wygładzić powierzchnię paznokcia, dodatkowo go wzmocnić i ochronić przed promieniami słonecznymi i wolnymi rodnikami użyj preparatu BB Creme 54402 Color Care. Udoskonali wygląd paznokcia, nawilży jego płytkę i lekko wybieli jej kolor, co nada naszym dłoniom zdrowy wygląd.

Dbaj o skórki wokół paznokci

Ważne jest również dbanie o skórki wokół paznokcia, które często pękają lub nachodzą na płytkę. Aby tego uniknąć, pamiętaj o nawilżaniu nie tylko poprzez krem do rąk, ale też specjalne olejki do skórek i paznokci, które je pielęgnują i skutecznie nawilżają.

Witaminy chroniące nasze paznokcie

Na jakość naszych paznokci dobry wpływ mają również różne witaminy. Witamina A chroni przed przebarwieniami, łamaniem paznokci i suchością skóry i występuję m.in. w marchewce, pomidorach, papryce, śliwkach i wiśniach. Z kolei witamina B zwiększa twardość i wzmacnia płytkę paznokcia, a jej źródłem są ryby, mięso i produkty mleczne. Witamina C wpływa natomiast za poprawę krążenia i działa przeciwzapalnie zwalczając infekcje. Za szybszy wzrost paznokci odpowiada witamina E występująca w oleju rzepakowym, czy słonecznikowym. Wprowadzenie tych produkty do naszej codziennej diety jest kolejnym krokiem do osiągnięcia zdrowych paznokci.

Jak widać dbanie o paznokcie nie jest zajęciem skomplikowanym, czy zabierającym dużo czasu. Poświęcenie kilka minut w tygodniu wystarcza, aby nasze paznokcie były odżywione i wzmocnione oraz pięknie się prezentowały.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.