Wiosna to czas w których budzimy się z zimowego snu, zmieniamy ubrania, fryzury, makijaż oraz kosmetyki których używamy. Przygotowałam dziś spis kilku prostych zmian, które właśnie wprowadzam w życie, aby ciepłe dni były jeszcze przyjemniejsze i zdrowsze dla cery. Wiosenna pielęgnacja to coś, czego nie powinnyśmy pomijać.

Wiosenna zmiana perfum. Jaki zapach wybrać?

wiosenne perfumyOdstawiam ciężkie, drzewne i słodkie zapachy, które są idealne do swetrów w chłodnie dni, ale podczas tych cieplejszych, moim zdaniem, nie będą dobrym wyborem. W mojej perfumeryjnej kolekcji na wiosnę pojawia się coraz więcej zapachów lekkich, kwiatowych i owocowych. Lekkie ubrania plus delikatna, otulająca perfuma to połączenie, które od razu wywołuje uśmiech. Z pewnością zwrócisz nim na siebie uwagę.

Złuszczenie naskórka

Dobry peeling to podstawa przygotowań do letnich dni! Zima nie sprzyja naszej cerze – zanieczyszczenia, suche powietrze, nagłe zmiany temperatur objawia się zmęczeniem i brakiem blasku. Dlatego, konieczne jest dobre złuszczenie i odpowiednio bogate nawilżenie Peeling stosuję 2-3 razy w tygodniu, a po jego wykonaniu używam olejków MOKOSH lub serum.

Serum - ceny już od 35 zł | Douglas.pl

Krem z filtrem

Osobiście  używam dobrego kremu z filtrem cały rok. Jeśli Ty tego nie robisz – to czas najwyższy. Jedyna zmiana jaka zachodzi to SPF – w zimie 20, a od wiosny do jesieni SPF 50. W zimie z powodu braku słońca,  łatwiej jest zapomnieć o ochronie cery przed promieniami UV, ale nie warto tego robić. Dobry krem filtrem powinien być stałym elementem Twojej pielęgnacji. Pamiętaj, że brak odpowiedniej ochrony przez promieniami UV powoduje, m.in. szybsze starzenie się skóry.

Lekka pielęgnacja

Wiosna to także czas kiedy zmiana pielęgnację, ciężkie odżywcze krem odstawiam na bok. W mojej łazience gości lżejsza pięlęgnacja, która szybko się wchłania, odpowiednio nawilża i nie obciąża skóry. Ulubieńcy ostatnich tygodni to serum Ava Aleo Organic oraz krem na dzień Aleo Organic, również od polskiej firmy kosmetycznej Ava. Warto do codziennej rutyny w pielęgnacji dodać kapsułki witaminowe, np. z witaminą E lub C, które będą niczym bomba witaminowa.

Sama widzisz, że to bardzo proste zmiany, dzięki którym Twoja skóra będzie wyglądać młodziej i zdecydowanie lepiej. Nie ma nic lepszego niż odpowiednia nawilżenie i odżywienie. Jeśli masz swoje wiosenne przyzwyczajenie to koniecznie napisz w komentarzu.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.