Jeśli chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, dowiedzieć się jaki wpływ mają poszczególne produkty na nasze zdrowie lub poznać nowatorskie i niestandardowe przepisy, najlepiej zaopatrz się w dobrą książkę o zdrowym odżywianiu.

Jakie książki o odżywianiu warto przeczytać?

W księgarniach znajdziemy tak duży wybór tego typu książek, że wybranie odpowiedniej może stanowić wyzwanie. Aby ilość publikacji Cię nie przytłoczyła, przygotowałam kilka książek, które według mnie zasługują na największą uwagę.

1. ,,Zamień chemię na jedzenie” – książka Julity Batorksiążki o zdrowym odżywianiu

,,Zamień chemię na jedzenie” to książka autorstwa Julity Bator, która powstała, ponieważ dzieci autorki reagują silną alergią na chemiczne dodatki i polepszacze smaku. Aby zadbać o ich zdrowie musiała całkowicie zmienić styl odżywiania całej rodziny. Postawiła na zdrowe produkty, nie wydając jednocześnie na nie fortuny.

W książce znajdziesz nie tyko ciekawe przepisy polskich dań w zupełnie nowej odsłonie, ale także dowiesz się jak unikać szkodliwego jedzenia oraz jakie są konsekwencje nieprawidłowego odżywiania.

Kliknij i kup książkę

2. ,,Cały ten cukier” – autorstwa Damon’a Gameau

książki o zdrowym odżywianiu,,Cały ten cukier” Damon’a Gameau’a to natomiast relacja eksperymentu, który przeprowadził na sobie autor. Gameau postanowił, że przez 60 dni będzie spożywał posiłki uważane za zdrowe, jednak zawierające równowartość 40 łyżeczek cukru (np. batonik musli, jogurty, czy soki).

W pierwszej części poznasz szczegółowy przebieg eksperymentu i jego skutki (wzrost wagi, większa zachorowalność na niektóre choroby). W drugiej części przedstawiona zostaje naukowa strona eksperymentu oraz zmiany zachodzące w organizmie. Natomiast w ostatniej części zgłębisz tajniki sposobów powrotu do formy sprzed eksperymentu, a także poznasz smaczne przepisy.

Autor wskazuje jakich produktów unikać, jak podczas zakupów czytać etykiety, a także przybliża zagrania jakimi posługuje się przemysł spożywczy.

Kliknij i kup książkę

3. ,,Spektrum – zdrowie, miłość, wegetarianizm, harmonia” – książka dr Dean’a Ornish

książki,,Spektrum – zdrowie, miłość, wegetarianizm, harmonia” autorstwa dr Dean’a Ornish’a to książka, która pomimo swoich pokaźnych rozmiarów (ponad 500 stron) jest niezwykle ciekawa i intrygująca. Będzie Ci towarzyszyć podczas zrzucania wagi, walki z różnymi chorobami, a także pomoże Ci wypracować zrównoważony, pełen uśmiechu tryb życia. Jest przejrzysta i czyta się ją bardzo przyjemnie. Możliwe jest poznanie dwóch skrajności – produktów najzdrowszych i tych najmniej zdrowych.

Zawiera nie tylko mnóstwo przepisów, ale i podkreśla inne ważne wartości wpływające na życie, takie jak aktywność fizyczna, czy relacje towarzyskie. Rozważa konkretne przypadki i daje konkretne rozwiązania. Dr Dean Ornish to twórca badań udowadniających, że zmiany w trybie życia wpływają na geny i pobudzając te, które powstrzymują schodzenia takie jak rak piersi, czy choroby serca. Ponadto zwiększają produkcje enzymu odpowiedzialnego za długość naszego życia.

Kliknij i kup książkę

4. ,,Niebieskie strefy” – książka Dan’a Buettnera

zdrowe odżywianieOstatnią propozycją są ,,Niebieskie strefy” Dan’a Buettnera. To niezwykła książka, która wywarła na mnie duże wrażenie. Autor w niekonwencjonalny sposób podchodzi do tematu zdrowia i szczęścia. Zabierze Cię w podróż po różnych miejscach na Ziemi, w których odkryjesz tajemnice długowieczności i zdrowotności tamtejszych mieszkańców. Autor porównuje diety, przyzwyczajenia, wykonywane prace najstarszych ludzi. Analizuje również podobieństwa i różnice, a także przedstawia 9 lekcji pozwalających podnieść jakość życia.

Podkreśla ważność życia zgodnie z naturą i korzystania z naturalnych produktów spożywczych. Oprócz tego, radzi jak zachować bystrość umysłu, a także jak uniknąć depresji. Bliższe poznanie rad wymienionych autorów na pewno skłoni do myślenia i wpłynie na Twoje nawyki żywieniowe!

Kliknij i kup książkę
Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.