Kiedy żadna dieta nie działa, człowiek jest w stanie wcielić w życie wiele poświęceń. Jedni codziennie chodzą na siłownie, drudzy biegają z samego rana, a inni postanawiają skorzystać z powszechnie dostępnych suplementów diety. Wzrostem popularności cieszą się także zdrowe diety (nie tylko niskokaloryczne), a więc automatycznym wzrostem cieszą się też naturalne suplementy diety, którymi są chociażby niektóre przyprawy podkręcające metabolizm. Na topie jest także „sassy water”. Nigdy o tym nie słyszałaś? Przeczytaj i koniecznie wypróbuj!

„Sassy water” – czym jest?

„Sassy water” to napój stworzony przez Cynthię Sass – ekspertkę w sprawach żywienia, autorkę książki „Dieta płaskiego brzucha”. Dzięki niemu możesz podkręcić swój metabolizm oraz oczyścić organizm z zalegających toksyn.

sassy waterRegularne picie go pozwala na zredukowanie apetytu, a stosowanie się do jej porad pozwala w szybkim tempie zrzucić nadprogramowe kilogramy i wyszczuplić zwłaszcza okolice brzucha. Warto pić go 2 razy dziennie – najlepiej rano i 1wieczorem, aby zmniejszyć łaknienie oraz chęć na nocne podjadanie. Według autorki, eliksir przywraca także energię i siły witalne.

Jak zrobić „sassy water”?

Do przygotowania eliksiru odchudzającego potrzebujesz:

  • 1 ogórka
  • 1 cytrynę
  • 12 listków świeżej mięty
  • 1 łyżeczka mielonej mięty
  • 1 łyżeczka startego korzenia imbiru (świeżego)

Przygotowanie

Przygotuj duży dzbanek. Cytrynę i ogórka pokrój na plasterki i wrzuć do dzbanka. Dodaj miętę – zarówno w listach, jak i mieloną. Zetrzyj imbir na tarce, dodaj do mikstury. Zalej wszystko 8 szklankami wody i wstaw na całą noc do lodówki.

Pij rano przed śniadaniem, przed obiadem (opcjonalnie) oraz 1-2 godziny przed pójściem spać. Dzbanek możesz uzupełniać wodą, wedle potrzeby. Kuracja powinna trwać 7 dni, następnie należy zrobić 1 dzień przerwy i pić znów przez 2 dni. Stosować według tego schematu – dwa dni pić „sassy water” i robić 1 dzień przerwy, najlepiej przez cały miesiąc, jednak po miesiącu należy zrobić miesiąc przerwy. Oczywiście to tylko suplement, który nie zastąpi zdrowej, zbilansowanej diety – należy więc dodać go do diety, a nie stosować zamiast niej.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.