Batony Raw Energy od Bombus wpadły w moje ręce podczas zakupów w Kauflandzie. Oczywiście nie mogłam sobie odmówić ich zakupu i sprawdzenia czy są smaczne. Dostępne były dwa smaki, więc nabyłam oba, czyli Cocoa & Cocoa Beans oraz Coconut & Cocoa. Chcesz się dowiedzieć czy było warto?

Raw Energy – Coconut & Cocoa

Ostrzegam, jeśli nie lubisz smaku kokosa to trzymaj się od nich z daleka. Ja zakochałam się w tym batonie. Całość to dość ciemna i kleista masa, w której znajduje się dużo wiórek kokosowych. Daktyle nadają słodkości, a surowe kakao dodaje czekoladowego twistu, za który będą wdzięczni wszyscy fani czekolady – w tym ja 🙂 

Skład: daktyle 68%, kokos 26%, kakao 6%. Może zawierać kawałki łupinek orzechów, pestek, orzechów ziemnych, sezamu.
Gramatura: 50g / 200,5 kcal

Raw Energy – Cocoa & Cocoa Beans

Zdecydowanie bardziej kakaowy w smaku, ale jednocześnie bardziej kleisty podczas spożywania. Ziarna kakaowe są duże i wyraźnie wyczuwalne w smaku. Baton jest także bardziej wytrwany w porównaniu do wersji z kokosem.

Skład: daktyle 73%, ziarna kakaowe 18%, kakao 9%. Może zawierać kawałki łupinek orzechów, pestek, orzechów ziemnych, sezamu.
Gramatura: 50 g / 176,5 kcal

Podsumowanie

Dwa batony i dwa całkiem różne smaki, ale oba bardzo dobre! Prosty skład, widoczne składniki, a dodatkowo dość konkurencyjna cena w porównaniu do oferty znanych trenerek. Ceny batonów Raw Energy od Bombus wahają się w okolicach 3-4 złotych, w zależności od sklepu, w którym kupujecie. Ja osobiście pokochałam batony Bombus i kupuje je systematycznie.

 

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.