Zielone soki to źródło zdrowia i młodości, ale też prosty sposób, aby jeść więcej warzyw i owoców. Przetestuj  w domu mój przepis na smaczny, zdrowy, owocowy napój i podziel się swoimi wrażeniami.

Co będzie potrzebne:

  • 1 banan
  • 1 jabłko
  • 1 kiwi
  • 1/2 garści szpinaku
  • 2/3 główki brokuła (jeśli masz słaby blender, to do soku dodaj same szypułki bez łodygi)

* do każdego soku lub smoothie możesz dodać trochę wody.

Wartości odżywcze poszczególnych składników:

Banan: zawiera witaminy: A, C, E, K oraz witaminy z grupy B. Posiada także dużo błonnika oraz składników mineralnych: magnez, fosfor, wapń, potas w 100g jest aż 358 mg.

Jabłko: zawiera duże ilości błonnika, poprawia przemianę materii oraz zapobiega anemii.Posiada duże ilości miedzi, magnezu, potasu oraz cynku.

Kiwi: to prawdziwa bomba witaminowa! Jedna szuka to tylko około 40 kcal. Kiwi chroni przed depresją i nowotworami. Zawiera duże ilości wit. C i E dzięki czemu zapobiega miażdżycy.

Szpinak: wykazuje działanie antynowotworowe oraz chroni przed miażdżycą. Zawiera witaminy C, K, kwas foliowy oraz pierwiastki wapń, magnez, sód i potas.

Brokuły: mają działanie antynowotworowe (rak prostaty, piersi, płuc oraz jelita grubego).

Smacznego!

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.