Seria Cien Food For Skin dostępna w Lidlu zagościła już w mojej łazience i pielęgnacji na dobre. Obecnie używam kilku produktów z tej serii, ale dziś skupię się tylko jednym. Przedstawiam peeling Cien do mycia twarzy z kokosem.

Food For Skin to kosmetyki, w których 95% składników pochodzi z natury. Każdy produkt to połączenie kuchennych inspiracji, składników naturalnych, które są bogate w witaminy, minerały oraz antyoksydanty oraz dyskontowe ceny. Według producenta, żel peeling ma głęboko oczyszczać i złuszczać. Co więcej, pomaga w usuwaniu zaskórników, odblokowuje pory oraz zmniejsza ich widoczność. Wygładza niedoskonałości oraz redukuje nadmiar sebum.

Systematyczne używanie peelingu do twarzy jest niezbędne w pielęgnacji, jeśli chcesz, aby cera była promienna i świeża. Sama używam peelingu 3 razy w tygodniu, dlatego też peeling z łupinami kokosa musiał trafić w moje ręce.

Żel-peeling, Cien Food For Skin. Moja opinia

Żel jest dość wodnisty, więc trzeba uważać, aby nie przelewał się przez palce. Zapach jest bardzo delikaty i świeży. Niestety w mojej ocenie jest to raczej żel do codziennego mycia twarzy, a nie peeling, który głęboko oczyszcza. Jeśli oczekujesz, że będzie to typowy „zdzieracz”, to wybierz inny kosmetyk.

Jako żel myjący jest bardzo dobry. Delikatnie oczyszcza i przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Nie zauważyłam też zmniejszonych i odblokowanych porów. Plusem jest dobry skład i przystępna cena. Minus to raczej inne przeznaczenie niż możemy przeczytać na opakowaniu.

Czy kupię ponownie?

Tak, ale tylko jako żel myjący, który ma odświeżać i zmywać rano pozostałości wieczornej pielęgnacji. Poszukiwania idealnego peelingu do twarzy są nadal w toku.

Sprawdź także inne produkty z oferty Food For Skin od Cien – link tutaj.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.