Usuwanie niechcianego owłosienia to czynność chyba najbardziej znienawidzona przez kobiety, jednak ze względów estetycznych i higienicznych – konieczna. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się włosków, jednak każdy z nich ma więcej minusów niż plusów.

Standardowe maszynki do golenia podrażniają i ranią skórę. Zwykłe depilatory i wosk to sposoby bardzo bolesne, natomiast kremy do depilacji są mało precyzyjne. Czy istnieje zatem bezbolesny i skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia? Otóż tak, a jest nim depilacja laserowa wykorzystująca wiązkę światła IPL, które wpływa na melaninę zawartą w strukturze włosa i dzięki energii cieplnej niszczy jego cebulkę. Metoda ta jest bezpieczna, nie podrażnia skóry i może usunąć włoski z każdego miejsca naszego ciała.

Depilator laserowy Philips Lumea Prestige 956/00

W tym artykule natomiast przyjrzę się bliżej depilatorowi laserowemu Philips Lumea Prestige 956/00. Urządzenie powstawało przy współpracy z dermatologami, a jego producenci obiecują gładką skórę nawet do 8 tygodni. Cztery wymienne nasadki o różnym kształcie i rozmiarze ułatwiają nam depilację różnych partii ciała. Wbudowany czujnik SmartSkin pozwala dopasować intensywność światła do naszego typu skóry, a zasilanie zarówno sieciowe, jak i akumulatorowe pozwala użyć go w każdej sytuacji. Również wtedy, gdy przebywamy poza domem.

depilator Philips Lumea

Ile trwa depilacja i jak często należy się depilować?

Zabiegi nie trwają długo (depilacja nóg zajęła mi około 20 minut). Urządzenie działa cicho i ma poręczny kształt, dzięki czemu równocześnie mogłam oglądnąć ulubiony serial. Na początku, zabieg trzeba powtarzać co około 2-3 tygodnie, natomiast po kilku miesiącach stosowania efekty faktycznie utrzymują się nawet do 8 tygodni. Jest to świetny, skuteczny i bezbolesny sposób, który sprawi, że nie będziesz tracić czasu na codzienne golenie, a podczas wyjazdów na wakacje lub pod namiot będziesz czuła się komfortowo.

Czy warto kupić Philips Lumea Prestige?

Philips Lumea Prestige kosztuje około 1700  zł. To bardzo dużo, ale należy pamiętać, że urządzenie służyć nam będzie przez lata, a jego koszt zwróci się już po kilku zabiegach. Zamiast wydawać pieniądze na regularne odwiedzanie salonów piękności, teraz to samo możemy wykonać w domu. Mimo wysokiej ceny, jest to produkt warty zainteresowania. Włoski nie wrastają w skórę, są coraz cieńsze i delikatniejsze, aż w końcu całkiem znikają. Uczucie gładkiej skóry będzie towarzyszyć Ci przez tygodnie.

Istnieje również aplikacja Philips Lumea IPL, która krok po kroku wyjaśnia jak korzystać z depilatora. Tworzy indywidualny harmonogram zabiegów, a tym samym pomaga uzyskać wymarzone efekty w jak najkrótszym czasie.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.