Zalety wełny są wszystkim dobrze znane. Włókna wełniane mają znakomite właściwości termoizolacyjne. Jest nam w nich ciepło, ale się nie pocimy, nie brudzą się oraz nie gniotą, a więc zazwyczaj nie wymagają prasowania. Okazuje się też, że mogą mieć pozytywny wpływ lepszy sen.

Według naukowców z Uniwersytetu w Sydney, osoby, które zamieniły bawełniane lub poliestrowe piżamy na piżamy wełniane, mogą pochwalić się dłuższym i lepszej jakości snem. Badanie przeprowadzono na dwóch grupach ochotników. W pierwszej, uczestnikami byli młodzi dorośli. Ci, którzy mieli na sobie wełniane piżamy zasypiali po 11 minutach, a także spali o około 7 min dłużej. Pozostałym zajęło to 15 min, czyli o 4 minuty dłużej, aby zasnąć.

W drugiej grupie dorosłych między 50-70 rokiem życia, wyniki badania były podobne. Ochotnicy mający na sobie wełniane ubrania zasypiali po 12 minutach, natomiast pozostali w 22 min w przypadku poliestru i 27 min w przypadku bawełny.

Dlaczego piżamy wełniane są najlepsze?

Wełniany strój pozwala zachować odpowiednią temperaturę naszego ciała, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w okresie zimowym. Dzięki właściwościom higroskopijnym, a także sprawnej cyrkulacji powietrza, piżama ogrzeje nas zimą, ale i świetnie sprawdzi się latem.

Skoki temperatury jakich doświadczamy męczą nasz organizm. Wełna umożliwia stabilizację i relaks organizmu. Co więcej, łagodzi bóle pochodzenia reumatycznego oraz nerwobóle. Wełniana piżama zapewni nam wygodę oraz komfort spokojnego snu.

jak się wyspaćspanie

lepsze spanie

 

 

 

 

 

 

 

lepszy sen

lepszy sen

sen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.