Gdy ubrany wychodzisz już z domu, tuż po wyjściu na świeże powietrze musisz zmrużyć oczy. Jakkolwiek ruszysz głową – mrużysz oczy. Jest to niezwykle męcząca sprawa, dlatego zawsze (nawet zimą!) warto mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Dowiedz się jak dobrać okulary przeciwsłoneczne, aby te pasowały do Twojej twarzy.

To must-have każdego lata, ale niewiele osób wie, że powinien być to must-have całego roku. W końcu słoneczne promienie szkodzą nie tylko w lecie. Chcesz wiedzieć, jak wybrać najlepszą dla siebie wersję? A może jaki krój okularów przeciwsłonecznych króluje w tym sezonie?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Na początek warto wspomnieć o kwestii, o której zapomina większość z nas. Przede wszystkim nie powinniśmy kupować okularów przeciwsłonecznych w supermarketach ani na stoiskach. Lepiej kupić je w salonie optycznym i choć niewielu z nas chce zainwestować dużą kwotę w okulary, które luzem wrzucone do torebki za chwilę mogą się zniszczyć, warto to zrobić i przy okazji trochę bardziej o nie zadbać, dokupując np. etui czy ściereczkę do czyszczenia okularów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupując je w profesjonalnym salonie mamy pewność, że mają niezbędne filtry, aby zablokować szkodliwe promienie, filtr powinien wynosić nie mniej niż 400. Nawet kompletnie czarne szkła nie pomogą, gdy nie będzie odpowiedniego filtra.

Pamiętaj, że rozmiar okularów też ma znaczenie, bowiem promienie słońca szkodzą nie tylko na wzrok. Jeśli mówi Ci coś słowo fotostarzenie, to właśnie wybierając większe szkła z filtrem ochronisz nie tylko swoje oczy, ale także delikatną skórę dookoła nich, co w przyszłości zaprocentuje mniejszą ilością zmarszczek.

jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

Jaki kształt i model wybrać?

Jeżeli chodzi o kształt naszych okularów, najlepiej byłoby najpierw spróbować określić, jaki jest kształt naszej twarzy. Warto od tego wyjść, ponieważ nie każdy fason okularów pasuje każdemu. Równie ważny jest oczywiście nasz gust. Wybierz okulary, w których czujesz się dobrze. Pamiętaj, że zapewne trochę Ci posłużą, warto więc zdecydować się na model, który nie tylko nam pasuje, ale także nam się podoba.

Jeśli Twoja twarz jest raczej okrągła, warto postawić na kwadratowe, delikatne oprawki – nadadzą buzi wyrazistego kształtu. W takim przypadku musisz pamiętać, żeby nie były zbyt grube, bo to tylko pogorszy sprawę dodając twarzy szerokości. W przypadku twarzy kwadratowej odwrotnie – okrągłe okulary złagodzą ostre rysy i dodadzą nieco miękkości. Możesz też wybrać model nieco grubszy i szerszy.

Najszczęśliwsi mogą być posiadacze owalnej twarzy, bowiem pasuje im każdy fason okularów. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz kierować się przede wszystkim swoim gustem, ale pamiętaj, żeby nie wybierać okularów zbyt szerokich – najlepiej, żeby nie wystawały poza najszersza część twarzy. Buzia może mieć także kształt serca – czyli wąska broda, ale szerokie czoło. Osobom z taką twarzą poleca się okulary w kształcie „kociego oka”. Na koniec twarz trapezowa, czyli taka, która powinna unikać wąskich oprawek. Górna ich część powinna być bardziej widoczna dla wyrównania proporcji.

Pamiętaj też, że moda to nie wszystko. Okulary dobierz pod własny gust – czarne czy kolorowe, w panterkę czy wężową skórkę. Do każdego pasuje coś innego, więc jeśli tylko podobają Ci się zielone szkła, wybierz je i nie myśl, co pomyślą o tym inni!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.