W ofercie kosmetyków Cien Food for Skin znajdziemy aż cztery różne kremy do twarzy. Dziś skupię się na jednym z nich – nawilżający krem do twarzy Cien z dodatkiem bawełny. Czy spełnił on moje oczekiwania? Przeczytaj!

Moja skóra potrzebuje porządnego nawilżenia, zatem ta propozycja wydała mi się idealna, jako lekki krem na lato. Kolekcja Food for Skin to wegańskie kosmetyki, w których 90% składników jest pochodzenia naturalnego.

Nawilżający krem posiada ekstrakt z nasion bawełny, który jest bogaty w proteiny, chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Lidl zapewnia, że krem daje długotrwałe nawilżenie, a skóra będzie świeża i gładka.

Krem do twarzy Cien. Moja opinia

Bałam się go, jak każdej nowości i kilka dni testowałam jego działanie na nadgarstku oraz za uszami, gdzie skóra jest cienka i jeśli ma zareagować alergicznie, to wysypka na pewno się pojawi. Ponieważ wszystko było bez zarzutu, zdecydowałam się na używanie go, jako poranny krem na serum, pod makijaż.

food for skin

Zapach jest bardzo delikatny i przyjemny, a konsystencja lekka, wręcz idealna na upalne dni. Nie musiałam czekać długo, aby nałożyć makijaż. Krem szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Makijaż nakłada się gładko, skóra jest odpowiednio przygotowana. Jeśli chodzi o nawilżenie, to nie mam uwag, jednak pamiętaj, że używam także serum, a nie samego kremu.

Jest to perfekcyjny krem na lato – lekki, delikatnie pachnie, szybko się wchłania i nie jest przesadnie tłusty. Dlaczego więc tylko na lato? Moim zdaniem, krem będzie zbyt delikatny na zimowe miesiące, kiedy potrzebujemy nieco bardziej zaawansowanej pielęgnacji.

Drugie zastosowanie to maseczka na noc

Na oczyszczoną skórę twarzy nakładałam grubszą warstwę, delikatnie wmasowałam i do spania. Rano cera była nawilżona, gładka i przygotowana do nakładania makijażu. Kupujesz jeden krem, a otrzymujesz dwie możliwości stosowania. Polecam Wam sprawdzenie kremu w okresie letnim, jako maseczka lub krem do stałej pielęgnacji.

Zobacz również całą serię kosmetyków Food for Skin – link tutaj.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.