Istnieje bardzo wiele metod usuwania niechcianego owłosienia. Niestety większość z nich to metody bolesne lub mało skuteczne, przynoszące mizerne efekty.

Używanie standardowej maszynki do golenia jest częstym, a nawet codziennym obowiązkiem, skutkuje podrażnieniami, ranami i wrastaniem włosków w skórę. Kremy do depilacji są mało precyzyjne i nieskuteczne. Depilatory i wosk to natomiast sposób wyjątkowo bolesny. Jak więc pozbyć się niechcianych włosków? Według mnie zdecydowanie najlepszym wyjściem jest depilacja laserowa.

Jak działają depilatory laserowe?

Depilacja laserowa to stosunkowo nowa, skuteczna i bezbolesna metoda. Wcześniej dostępna była jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dzisiaj, dzięki postępowi technologicznemu, możesz zrobić to sama w domu.

Laserowe usuwanie owłosienia wykorzystuje wiązkę światła IPL (Intense Pulsed Laser), czyli światła intensywnie pulsującego, które dociera do wielu warstw skóry i działa na melaninę zawartą w strukturze włosa. Aby trwale usunąć włoski zabieg należy powtórzyć 5-6 razy co 4-8 tygodni. Pamiętaj, aby powstrzymać się od opalania na około miesiąc przed zabiegiem i miesiąc po. Liczba takich sesji jest kwestią indywidualną i zależy od ilości owłosienia i grubości włosków.

Należy jednak pamiętać, że depilatory laserowe nie działają na włoski jasne, siwe, czy rude i nie powinny być stosowane przez osoby z problemami skóry, tatuażami, z chorobami obniżającymi układ odpornościowy i przez kobiety w ciąży.

Który depilator laserowy wybrać?

Mimo, że drogerie posiadają duży wybór depilatorów laserowych. Według mnie, najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie depilujące Lumea Prestige BRI956/00. Jego specjalnie wyprofilowane nasadki pozwolą Ci na komfortową depilację każdej części ciała, min.: nóg, pach, okolicy bikini i twarzy. Całkowicie gładką skórę osiągniesz już po 3 zabiegach. Dzięki czujnikowi SmartSkin dobierzesz natomiast odpowiedni poziom intensywności światła do twojego odcienia skóry.

Lumea Prestige

Kliknij i kup Lumea Prestige w Douglas

Depilator laserowy RIO – Go Laser

Trochę tańszym, ale równie dobrym i skutecznym depilatorem jest laser do trwałego usuwania włosów RIO – Go Laser. Posiada on 5 poziomów mocy i liczne zabezpieczenia takie jak czujnik termiczny i czujnik skóry, gwarantujący prawidłowe użycie urządzenia. Dzięki wysyłaniu wiązki światła o konkretnej długości 808 Nm namierza meszek włosa bez wpływu na otaczającą go skórę.

Go Laser umożliwia wybór jednego z dwóch trybów: skanowania 60 włosków jednocześnie oraz usuwaniu pojedynczych włosków, a więc będziesz mogła wybrać terapię, która bardziej Ci odpowiada.

Depilator laserowy RIO - Go Laser

Kliknij i zobacz ofertę

Dokonując depilacji laserowej w domu oszczędzisz czas i pieniądze, ponieważ płacisz tylko raz za zakup depilatora, a nie za każdą wizytę u kosmetyczki, a więc zakup tego urządzenia zwróci ci się już po kilku użyciach. Wypróbuj tą metodę i przekonaj się jakie to proste!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz ofertę depilatorów laserowych
Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.