Moda ma to do siebie, że nieustannie się zmienia. Najgorętsze trendy, modne kolory, pożądane faktury czy kształty, co sezon są całkiem inne. Powyższe zmiany dotyczą również mody plażowej mężczyzn.

Chociaż Panom często wszystko jedno co założą na plażę. Po cichu liczę na to, że dzięki przybliżonej krótkiej historii ewoluowania męskich kąpielówek, a także kilku wskazówkom dotyczącym współczesnych modeli – może zmienią zdanie.

Moda plażowa kiedyś

Przez zdecydowaną większość historii dziejów ludzkości mężczyźnie kąpali się nago. Dopiero kiedy w połowie XIX w. z wypoczynku na plaży zaczęły korzystać również kobiety, konieczne było stworzenie stroju dla mężczyzn. Męski strój był jednoczęściowym kostiumem łączącym podkoszulek z krótkim rękawem, a także kalesony sięgające do kolan. Wykonany był z dzianiny.

W miarę upływu czasu ulegał licznym przemianom, głównie na rzecz skrócenia nogawek i eliminacji rękawów. Kostiumy występowały zazwyczaj w ciemnym barwach lub były ozdobione poziomymi pasami, aby nie kojarzyły się z bielizną. W latach 20. XX w. stroje stały się bardziej wycięte, co wzbudziło niemałe kontrowersje. Wzorowane były na strojach pływaków, których odsłonięte ciało oznaczało mniejsze tarcie, a to umożliwiało uzyskiwanie większej prędkości.

okulary przeciwsłoneczne

Kliknij i dowiedz się jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Zaledwie 10 lat później, widok męskiego ciała przestał szokować. Coraz bardziej popularne stawały się obcisłe spodenki z krótkimi nogawkami. W USA natomiast wprowadzono luźne, wzorzyste spodenki. Niektórzy producenci decydowali się jednak na kąpielówki w zestawie z koszulką lub kostiumy z odpinaną górną częścią, aby możliwe było przebywanie na bardziej restrykcyjnych kąpieliskach.

Moda plażowa dziś

Obecnie na plaży możemy spotkać mężczyzn w kąpielówkach o klasycznym kroju slipek, obcisłych spodenkach z krótkimi nogawkami, a także w luźnych spodenkach sięgających do kolan, nie przylegających do ciała, wybieranych głównie przez młodych mężczyzn. Slipy wychodzą już powoli z mody. Jeśli koniecznie musisz je założyć – zadbaj o sylwetkę, bo obronią się tylko na szczupłych Panach.

Dużo lepszym rozwiązaniem są dłuższe kąpielówki lub szorty. Kąpielówki umożliwią opalenie całych nóg, natomiast luźne spodenki są o tyle praktyczne, że nadają się też do codziennego chodzenia. Udanie się na obiad po całym dniu plażowania nie będzie więc wymagało przebierania. W sklepach dostępnych jest tak wiele wzorów, kolorów i fasonów kąpielówek, że na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 

 

 

 

 

 Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.