Jeśli chcesz rozpocząć aktywny tryb życia koniecznie zaopatrz się w stanik sportowy. Podczas biegania lub uprawiania jakiegokolwiek sportu Twój biust poddany jest wstrząsom i przeciążeniom, a tkanka z której jest stworzony traci elastyczność i ulega rozciągnięciu.

Oznacza to utratę jędrności i sprężystości biustu, czego przecież żadna z nas nie chce. Biustonosz sportowy pełni zatem bardzo ważną rolę: unieruchamia piersi, zapobiega ich uszkodzeniom oraz rozciąganiu.

Stanik sportowy. Na co warto zwracać uwagę?

Najważniejszą kwestią jest dobranie właściwego rozmiaru biustonosza. Należy ciasno zmierzyć obwód pod biustem (stanik powinien dobrze przylegać do ciała), a także w obwód w biuście (bez ubrań na lekkim wdechu). Tabele rozmiarów są indywidualną kwestią każdej marki, więc otrzymane wyniki należy porównać z rozmiarówką wybranego producenta.

Modne staniki sportowe - answear.com
Kolejnym krokiem jest przymierzanie wybranych biustonoszy. Ten odpowiedni powinien być obcisły, ale wygodny. Idealna miseczka stanika powinna mieścić cały biust. Jeżeli biust z którejś strony ,,chce się uwolnić”, to oznacza, że jest za mała. Kiedy natomiast w staniku jest wolna przestrzeń, przymierz mniejszy. Na sam koniec przy pomocy podskoków lub innych tego typu ćwiczeń przetestuj biustonosz i sprawdź czy wszystko ,,pozostało na miejscu”.

Rodzaje biustonoszy sportowych

Właścicielki miseczek A i B spokojnie mogą wybrać najpopularniejszy model kompresyjny (compression bra). Przyciska on piersi do klatki piersiowej, ograniczając ich ruch.

Panie o rozmiarze C/D powinny używać staników z oddzielnymi miseczkami (encapsulated compression bra). Stabilizują i przyciskają one do ciała każdą pierś z osobna, zapewniając ich naturalne ułożenie.

Posiadaczkom obfitego biustu zaleca się natomiast biustonosze z oddzielnymi miseczkami i regulacją (adjustable encapsulated compression bra). Dzięki szerokim, regulowanym ramiączkom oraz taśmie pod biustem zapewniają maksymalne unieruchomienie.

Pamiętaj, że…

Wybierając biustonosz sportowy pamiętaj, że liczy się przede wszystkim rozmiar, wygoda i materiał z którego jest wykonany. Wygląd tego stanika powinien zejść na drugi plan, chociaż przy obecnej różnorodności w wyborze, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

 

 

 Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.