Prawidłowe i staranne wykonanie makijażu jest możliwe tylko dzięki odpowiednim pędzlom do makijażu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z profesjonalnym makijażem i nie wiesz jakich pędzli użyć lub do której partii twarzy poszczególne pędzle są przeznaczone, skorzystaj z poniższych wskazówek. One z pewnością pomogą Ci znaleźć najlepsze pędzle do makijażu.

Pędzle do makijażu dzielą się na trzy typy:

Rodzaje pędzli do twarzy

Istnieje kilka podstawowych rodzajów pędzli do twarzy, o których powinnaś wiedzieć. Dzisiaj przedstawię Ci wszystkie i pokrótce opiszę czym charakteryzuje się każdy z nich.

Pędzle do podkładu

Jeśli używasz podkładu w płynie, koniecznie zaopatrz się w pędzel do podkładu. Na rynku dostępne są różne kształty tego pędzla, np. zaokrąglony – sprawdzający się na twarzy, szyi i dekolcie, skośny – ułatwiający precyzyjne nakładanie podkładu w kłopotliwych miejscach, takich jak okolice ust, nosa oraz flat top (płasko ścięty) zapewniający dokładne rozprowadzenie kosmetyku.

Pędzel do podkładu doskonale pokryje linie włosów i brody oraz sprawi, że podkład będzie idealnie przylegać do skóry. Pro Brush Multi-Purpose Buffing to pędzel, dzięki któremu uzyskasz gładką i nieskazitelną cerę, a nakładanie podkładu będzie czystą przyjemnością.

Pędzle do pudru

Pędzel przeznaczony do pudru sypkiego lub pudru w kamieniu, jest wyjątkowo duży i miękki. To właśnie dzięki temu nie podrażnia skóry i nie niszczy kosmetyku. Pędzel dobrze rozprowadza pigmenty na skórze dbając o długie utrzymywanie się pudru na twarzy. Osobiście mogę Ci polecić pędzel Flawless Brush 03, który równomiernie zmatowi buzię i utrwali makijaż.

Zobacz kolekcję pędzli do pudru
Pędzle do różu i bronzera

Podobnie do poprzednika, jest miękki i okrągły, jednak zdecydowanie mniejszy, gdyż odpowiedni rozmiar umożliwia dokładne wykonturowanie twarzy. Bardzo delikatny pędzel do modelowania twarzy 223 Angled Blus to mój faworyt wśród tego typu pędzli.

Pędzle do rozświetlacza

Ten pędzel powinien mieć długie, miękkie, sprężyste włosie, umożliwiające otrzymanie nieprzesadzonego efektu i zachowanie maksymalnej precyzji. Pędzel Makeup Revolution Brush Flex 02 Highlight Glow, dzięki elastycznemu trzonkowi i podwójnej końcówce umożliwia dokładne nałożenie każdego rodzaju kosmetyku rozświetlającego, zarówno płynnego, jak i sypkiego.

Pędzle do rozświetlacza
Rodzaje pędzli do oczu

 • zaokrąglony pędzel przeznaczony do nakładania cieni na górnej powiece (najpierw
  bazy, a później kolejnych kolorów według upodobań)
 • nie duży, skośny pędzel pozwalający prawidłowo nanieść cień w kącikach oka, a także znakomicie sprawdzający się podczas malowania dolnej powieki
 • pędzelek do rozcierania zawierający końcówkę z gąbki, pozwalającą uzyskać efekt
  blendowania, czyli dobrego roztarcia cieni
 • mały, sztywny, spiczasty pędzelek do kresek umożliwiający narysowanie prostej,
  cienkiej kreski i wykonie perfekcyjnego kociego oka
 • mały, płaski, skośny pędzelek do brwi umożliwiający precyzyjne podkreślenie brwi.

Zestaw 6 pędzli do makijażu Rio Beauty pozwoli Ci cieszyć się kompletem wysokiej jakości pędzli z syntetycznego włosia, nie podrażniającym skóry powiek. Dodatkowo, zgrabne etui zabezpieczy Twoje pędzle choćby podczas podróży. Możesz śmiało zabrać Rio Beauty na wakacje. 

Pędzle do oczu. Sprawdź ofertę Douglas'a
Pędzle do ust

Pędzelek do ust umożliwia natomiast precyzyjne nałożenie pomadki lub błyszczyku, jednocześnie gwarantując trwałość, ponieważ wtłacza pigmenty zawarte w kosmetyku we wszystkie zgłębieniach skóry ust. Niewielki rozmiar i specjalny kształt włosia umożliwia profesjonalne połączenie konturówki i pomadki.

Pamiętaj systematycznym myciu pędzli, dzięki czemu pozbędziesz się bakterii.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.