W naszym kraju działalność rozpocznie znana sieć sklepów odzieżowych Primark. To świetna wiadomość dla polskich konsumentów. Primark w Polsce oznacza poważną konkurencję dla działających już na naszym rynku sieci Pepco czy Reserved. Czy może im zagrozić?

Wiadomo już, że pierwszy sklep odzieżowy Primark w Polsce powstanie w Warszawie, a dokładniej – w Galerii Młociny. Do tej pory nieznana jest data otwarcia, jednak to pewna wiadomość, bowiem sieć podpisała już umowę najmu powierzchni handlowej.

Co znajdziemy w ofercie?

Sklep ma mieć powierzchnię 3660 m kw. i mieścić się na dwóch piętrach. W ich ofercie znajdziemy odzież damską, męską, jak i tą dla dzieci. Oprócz tego, kolekcja będzie się składać z obuwia, bielizny oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów, nawet tych z wyposażeniem domu.

Irlandzka sieć zapowiedziała w komunikacie poszukiwanie 250 pracowników od września.

„W sklepie znajdą zatrudnienie m.in. dyrektorzy, sprzedawcy oraz kierownicy sali sprzedaży, magazynu i biura rozliczeń gotówkowych, a także specjaliści od merchandisingu wizualnego”przeczytamy w komunikacie prasowym.

Primark to firma założona w 1969 roku, która posiada ponad 370 sklepów rozlokowanych w 12 krajach, zatrudniająca 75 tys. pracowników. Ich kolekcje charakteryzują się wysoką jakością materiałów oraz niskimi cenami, które miło zaskoczą polskich klientów.

Obecnie nie wiadomo, czy Primark ma planach otwarcie nowych sklepów w Polsce, jednak sukcesywne powstawanie kolejnych salonów w krajach sąsiednich sugeruje, że może się tak stać.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.