Każda kobieta marzy o idealnej fryzurze – perfekcyjnie ułożonej, trwałej i zdrowo wyglądającej. Niestety, codziennie popełniamy elementarne błędy, eliminujące niektóre możliwości – przykładowo, używamy gorących narzędzi do stylizacji włosów, jak suszarka, lokówka czy prostownica. Tę ostatnią da się zamienić. Alternatywą jest szczotka prostująca, jednak czy aby na pewno będzie to lepszy wybór od klasycznej prostownicy?

Szczotka prostująca – jak to działa?

Niektórym z nas może wydawać się to nieco dziwne, aby szczotkę do włosów podłączać do prądu. W praktyce tak to jednak wygląda – szczotkę prostującą po prostu wpinamy do kontaktu i tak jak w przypadku prostownicy czekamy, aż się nagrzeje. Należy także ustawić odpowiednią temperaturę – niższą, jeśli chcesz po prostu lekko wygładzić włosy bez ich nadmiernego niszczenia; albo wyższą – jeśli bardziej zależy Ci na efekcie końcowym niż na kondycji włosów.

Aby użyć jej prawidłowo, najpierw należy rozczesać włosy zwykłą szczotką – taką, której używasz na co dzień; dopiero potem (tak jak podczas prostowania prostownicą) dzielimy włosy na pasma i od nasady po końce rozczesujemy je nagrzaną szczotką.

Szczotka prostująca, a prostownica

  • szczotka prostująca jest bezpieczniejsza od prostownicy – nie dasz rady spalić sobie nią włosów
  • podczas szczotkowania włosy nie mają bezpośredniego kontaktu z gorącą temperaturą
  • szczotka prostująca nie pozostawia odkształceń jak niektóre prostownice
  • przy użyciu szczotki włosy elektryzują się dużo bardziej niż podczas użycia prostownicy
  • szczotka prostująca ma mniejszą moc prostującą, czyli raczej nie sprawdzi się przy włosach bardzo grubych, gęstych oraz przy typowych lokach

Czy szczotka prostująca idealnie wyprostuje włosy?

Niestety, ale raczej nie. Dobrze poradzi sobie z lekkimi falami oraz prostymi z natury włosami, które są po prostu odgniecione. Jak wspomniano wyżej, może nie poradzić sobie z grubymi i gęstymi włosami oraz typowymi „sprężynkami”. Pamiętaj, że to w końcu tylko szczotka.

Wkładając pasmo włosów między dwie płytki w prostownicy działa ona jak żelazko, pozostawiając Twoje włosy idealnie gładkie, nawet za jednym przeciągnięciem. Szczotka niestety tak nie działa, i choć pomoże wyprostować nierówne pasma, raczej nastaw się na naturalny look prostych włosów, niż na gładkie i proste włosy jak z reklamy.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.