Popularna marka odzieżowa Cubus, która działała w Polsce nieprzerwanie od 17 lat, zniknie z naszego kraju. Sąd w Warszawie przychylił się do wniosku spółki i ogłosił jej upadłość. Teraz Cubus zacznie stopniowo likwidować swoje sklepy.

Jak narazie marka oficjalnie nie potwierdziła tych informacji, jednak znajdziemy ją wchodząc na stronę Internetowego Monitora Sądowego i Gospodarczego. Oprócz przyjętej decyzji o upadłości, Sąd w Warszawie wyznaczył syndyka, który zajmie się likwidacją sklepów. Prawdopodobnie będzie to oznaczać wielkie wyprzedaże i świetne okazje, z których będą mogli skorzystać klienci.

Podejmowane przez markę decyzje już od dłuższego czasu sugerowały, że koniec Cubus’a w Polsce jest bliski. W zeszłym roku marka zamknęła 7 lokalizacji i planowała likwidację kolejnych ośmiu salonów. Powodem były olbrzymie problemy finansowe. W ostatnich latach brand w Polsce odnotował straty sięgające niemal 20 mln złotych. Cubus nie jest jedyną marką, która zdecydowała się zrezygnować z działalności w naszym kraju. Do podobnych wniosków doszedł brytyjski New Look.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.