Pogoda w tym tygodniu jest bardziej letnia niż jesienna, ale nie mam złudzeń. Jesień zawitała i lada dzień pokaże się nam w pełnej krasie.

Niestety bardzo często jesień to u mnie czas smutnych dni, rozmyśleń i ciężkich przemyśleń egzystencjalnych, ale mam też kilka sprawdzonych sposób na jesienne wieczory, dzięki którym od razu jest mi przyjemniej.

wrzos

Wrzos – kocham kwiaty, ale niestety nie mam „ręki do kwiatów”, jak moja mama, ale bardzo się staram. To prawdziwa oznaka jesieni, ale też odrobina koloru i życia. Wrzos, świeca i herbata to kompozycja idealna na stole.

Świece – uwielbiam palić świece wieczorem, dzięki nam otoczenia staje się bardziej przyjazne, romantyczne, ale jednocześnie tajemnicze. Ciepło, jakie dalej płomień świecy, koc i dobra książka to wieczór idealny. Warto wspomnieć tutaj też o zapachu. Moje ulubione jesienne nuty to jabłko, cynamon i kardamon, czyli coś, co rozgrzewa i otula.

Koc – umówmy się, miły i ciepły koc to niezbędne wyposażenie podczas jesiennych wieczorów. Dzięki niemu rozmowy przez telefon, oglądanie Netflixa lub czytanie książki staje się przyjemniejsze. Kiedy wracam zmarznięta wieczorem do domu, uwielbiam przykryć się ciepłym kocem z kubkiem herbaty w dłoni.

Herbata – ostatnio bardziej sobie upodobałam różnej maści ziółka, ale bez ciepłego naparu i dobrej jakości earl grey’a nie wyobrażam sobie długich, jesiennych wieczorów. Czasem nachodzi mnie też wena i wtedy na stole pojawia się herbata z cytrynami, pomarańczami, malinami, cynamonem i miodem. Polecam.

Netflix i książki – dla każdego coś fajnego. Nie zawsze mam ochotę czytać i wtedy wybieram Netflixa. Jedyny minus tej platformy jest taki, że ilość seriali i filmów jest tak ogromna, że czasem tracę godzinę, aby zdecydować co chce zobaczyć.

Psst, koniecznie daj znać w komentarzu, jakie są Twoje ulubione seriale i filmy na Netflix’ie – co warto zobaczyć?

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.