Niektórzy uwielbiają długie, gorące kąpiele, najlepiej kilka razy dziennie. Inni natomiast preferują szybki, chłodny prysznic. Jeszcze kolejni woleliby unikać wody, jak ognia. A co na ten temat mają do powiedzenia eksperci, Ile razy w tygodniu powinniśmy się kąpać? Zobacz, co ustalili.

Zdaniem specjalistów, branie codziennych kąpieli może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia. Przekonują, że powinniśmy się myć – uwaga – maksymalnie dwa razy w tygodniu. Według badań częstsze zażywanie kąpieli nie sprawi, że pozbędziemy się wszystkich bakterii z naszego ciała. Zdziwieni?

Codzienna kąpiel – wpływ na zdrowie

Minusem codziennych kąpieli jest ich wpływ na skórę, która może stać się zaczerwieniona i popękać. Ponadto, pozbawia nas ochrony przed wszelkiego rodzaju bakteriami. Oprócz skóry, częste mycie się źle działa także na nasze włosy, które przez to są przesuszone.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.