Pojawiające się wypryski na twarzy nie są niczym przyjemnym. Wyglądają mało estetycznie a maskowanie ich makijażem nie zawsze przynosi pożądane efekty. Jak pozbyć się pryszczy szybko i skutecznie? Przeczytaj.

Otóż wcale nie musisz umawiać się na drogie wizyty u kosmetyczki, aby pozbyć się pojedynczych wyprysków ze swojego ciała. Oczywiście, jeśli zmagasz się z trądzikiem, zdecydowanie lepiej udać się do lekarza / specjalisty, który pomoże rozwiązać Ci Twój problem.

Dziś jednak nie o trądziku mowa, a o zwykłych wypryskach występujących na twarzy czy plecach. Istnieją świetne domowe sposoby na pryszcze, dzięki którym jeszcze dodatkowo zadbamy o prawidłowe funkcjonowanie cery, poprawiając jej kondycję.

Domowe sposoby na pryszcze

Pomijając maseczki na twarz i przeróżne kosmetyki pielęgnacyjne niedocenianymi metodami w walce z pojawiającymi się u nas podskórnymi zmianami są produkty, które znajdziemy w kuchni.

Soda oczyszczona

Na codzień sodę wykorzystujemy głównie w kuchni, jednak ma ona również inne zastosowania, o których nie wszyscy wiedzą. Soda oczyszczona nie tylko oczyści twarz, ale także wysuszy miejsca, w których doszło do zapalenia.

Wystarczy połączyć szczyptę sody z odrobiną wody. Tym sposobem zyskamy gęstą maź, którą należy nałożyć na pryszcze i zostawić ją na około 30 minut. Warto pamiętać, że soda ma bardzo silne działanie, więc nie powinno się jej stosować zbyt często, bo może to przynieść niepożądane skutki.

Sposoby na pryszcze – sok z cytrusów

Kolejnym sposobem jest sok zawarty w cytrusach, który posiada mocne właściwości wysuszające. W pierwszej kolejności wyciśnij trochę soku. Najlepiej nakładać za pomocą patyczka kosmetycznego lub czymś o małym rozmiarze tak, aby nie wyjechać poza miejsca zapalne.

Maseczka pomidorowa

Zbawienny wpływ pomidorów na cerę to zasługa likopenu, który się w nich znajduje. Pomaga on wysuszyć krosty, zwalczając trądzik. Najpierw rozgnieć pomidora na miazgę, a później nałóż maść na około kwadrans.Pryszcze na plecach – jak się ich pozbyć?

Sposoby na pryszcze na plecach są nieco inne niż na te, które znajdują się na twarzy. Wymienione metody mają to do siebie, że mocno wysuszają miejsca, w których specyfiki zostały zaaplikowane. Często zdarza się tak, że nie mamy obok siebie osoby, która pomoże nam w nałożeniu punktowym naszej domowej maseczki / maści.

W takiej sytuacji warto skorzystać z poniższych wskazówek, sposobów równie skutecznych, co te wymienione powyżej, jednak działające nieco inaczej.

Sposoby na pryszcze – kąpiel w ziołach

Metoda niezwykle przyjemna i relaksująca. W pierwszej kolejności nalej ciepłą wodę do wanny. Następnie dodaj do niej rumianek lub liście szałwii. Warto wspomnieć o dodatkowych walorach tych dwóch składników, a mianowicie mają one działanie antybakteryjne.

Jeżeli chcesz, aby przedstawione domowe sposoby na pryszcze przyniosły pożądany efekt, pamiętaj o regularności, która jest tak samo kluczowa, jak odpowiednie i sterylne przygotowanie jakiegokolwiek preparatu na wypryski.Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.