Promienna i gładka cera to przede wszystkim odpowiednia dieta bogata w witaminy, owoce, warzywa, ryby, a także picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Ważne jest również używanie kosmetyków przeznaczonych do naszego typu skóry i ich prawidłowy demakijaż.
Warto zadbać o naszą twarz, korzystając dodatkowo z maseczek rozświetlających cerę i peelingów złuszczających naskórek, usuwających zanieczyszczenia i pobudzających skórę. Przedstawię Ci aż 6 najlepszych sposobów na gładką i odżywioną cerę. Zaczynajmy!
Maseczka z ogórka – domowy sposób na piękną cerę
Maseczka z ogórka zielonego rozjaśnia twarz, nawilża, a także pomaga pozbyć się sińców pod oczami. Wystarczy zetrzeć ogórka na tarce, następnie dodać łyżkę cytryny i 2 łyżki jogurtu. Całość wymieszać i nałożyć na twarz na około 15 min. Teraz dokładnie opłukaj twarz chłodną wodą.
Maseczki do twarzy – którą wybrać?
Jeśli nie masz czasu na samodzielne wykonywanie maseczek, idealna dla Ciebie będzie maseczka Tonifying Mask od Douglas, która rozświetla, odżywia i wygładza. To doskonały wybór do codziennej pielęgnacji. Wykorzystanie zielonej glinki zapewni Ci natomiast maksymalne odświeżenie. Maska jest bardzo wydajna i dostępna w atrakcyjnej cenie.
Maseczki z węgla aktywnego. Czy warto?
Bardzo popularne są teraz maseczki oparte na aktywnym węglu, który pochłaniają ze skóry twarzy toksyny, oczyszczają zapchane pory i działają przeciwtrądzikowo. Ściąganie tej maseczki z twarzy może być jednak bolesne, dlatego jeśli masz bardzo delikatną skórę lub nie jesteś odporna na ból, lepiej skorzystaj z innej opcji.
Maska godna polecenia to Peel-off Mask Black od Face Love. Wykorzystuje ona bambusowy węgiel drzewny oraz ekstrakt z olejku z drzewa herbacianego. Oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i przeciwdziała zaskórnikom. Nałóż maskę na oczyszczoną twarz, poczekaj aż wyschnie, a później delikatnie ściągaj zaczynając od boku twarzy. Tak jak wspomniałam, jej ściągnięcie może być bolesne, ale efekty zobaczysz już po pierwszym użyciu.
Domowy peeling. Prosty i skuteczny
Kolejnym sposobem jest przygotowanie domowego peelingu mieszając 2 łyżeczki cukru brązowego i 5 łyżeczek oliwy z oliwek. Peeling należy użyć zaraz po przygotowaniu, ponieważ po dłuższym czasie cukier ulegnie rozpuszczeniu.
Jeśli chodzi o peelingi dostępne w drogeriach, na szczególną uwagę zasługuje SKINFOOD Black Sugar Perfect Essential Scrub. To absolutny hit wśród peelingów, który nie tylko pięknie pachnie, ale i nadaje skórze miękkość i gładkość, dokładnie ją oczyszczając. Poprawia ogólną kondycje skóry, korzystnie wpływa na krążenie, nawilża i rozjaśnia.
Co więcej, nie podrażnia nawet wyjątkowo wrażliwych twarzy. Jest bardzo wydajny, a jedno opakowanie starcza mi nawet na około 3 miesiące przy wykonywaniu peelingu 2 razy w tygodniu.
Peeling kawitacyjny – czym jest i ile kosztuje?
Ostatnim sposobem jest peeling kawitacyjny. To nowoczesny i bezbolesny zabieg przy pomocy urządzenia wytwarzającego ultradźwięki, będący równie delikatny jak peelingi przedstawione powyżej. Działa on jednak znacznie dokładniej. Ceny takich urządzeń wahają się w granicach kilkuset złotych, przy czym najtańsze kupimy już za około 100 złotych.
Peeling. Które urządzenie warto wybrać?
Osobiście od dłuższego czasu używam Cavipeeler firmy Yonelle. To urządzenie wielofunkcyjne Cavipeeler jest przeznaczone do peelingu kawitacyjnego i permanentnej odnowy biologicznej skóry. Oczyszcza, wygładza, ujędrnia i spowalnia starzenie, a efekty są widoczne już po pierwszym użyciu. Zabieg jest przyjemny, trwa maksymalnie 8 minut i można go wykonywać na każdym typie cery, nawet bardzo wrażliwej. Jest to znakomite, nowoczesne urządzenie, które nie tylko wygładzi nasza cerę, ale dokładnie ją oczyści i przyspieszając metabolizm, zadziała przeciwstarzeniowo.
Najnowsze komentarze