Moment przyjścia na świat dziecka to najpiękniejszy dzień w życiu każdej kobiety. Oznacza początek bezgranicznej miłości i ogromnej odpowiedzialności za bezbronną osóbkę. Ciążę kobiety znoszą różnie. Niektóre czują się fantastycznie, dla niektórych to trudny okres ciągłych zmian w organizmie.

Wiele z nich zmaga się po ciąży z rozstępami na brzuchu, piersiach, pośladkach, czy udach. Rozstępy pojawiają się dlatego, że podczas ciąży skóra rozciąga się do granic możliwości, a nadczynność nadnerczy i produkowane przez nie hormony osłabiają włókna kolagenowo–elastynowe, które pękają i tworzą widoczne linie.

Według statystyk, aż 90% przyszłych mam będzie zmagać się z rozstępami. O ich pojawieniu decyduje wiele czynników, np. uwarunkowania genetyczne, tryb życia prowadzony podczas ciąży czy typ skóry, ale najbardziej narażane są na nie kobiety, które dużo przytyły, a także panie o jasnej karnacji, ponieważ ich skóra jest zwykle delikatniejsza. Co zrobić, by skóra wyglądała tak jak wcześniej i odzyskała swoją gładkość i sprężystość?

Krem na rozstępy

Ważne jest, aby zapobiegać powstawaniu rozstępów już w trakcie ciąży. Najlepiej używać kremów specjalnie do tego przeznaczonych, na przykład kremu do ciała Anti-strechmarks cream COLLISTAR, który wzmacnia tkankę skóry i działa regenerująco. Ekskluzywny kompleks Elastin-Plus zawarty w kremie, pobudza produkcję nowych włókien elastynowych, co zapobiega powstawaniu nowych rozstępów i niweluje już obecne. Ponadto krem szybko się wchłania i jest bardzo wydajny.

Kremy na rozstępy | Zobacz ofertę

krem na rozstępy

fot. Collistar.com

Krem na rozstępy Stretch Mark Minimizer

Dobrym kosmetykiem jest też krem na rozstępy Stretch Mark Minimizer, który niweluje rozstępy, poprawia stan skóry, działa ujędrniająco i nawilżająco. Wyciąg z Wąkrotki Azjatyckiej stymuluje włókna kolagenu, emulsja z Bażyny Czarnej odbudowuje warstwy skóry, a Boska Trawa działa kojąco. Krem przygotuje Twoją skórę na wszelkie zmiany podczas i po ciąży, a także podczas wahań wagi. Aplikuj kremy kulistymi ruchami wykonując jednocześnie masaż brzucha.

Stretch Mark Minimizer

fot. Clarins.pl

Rozstępy po ciąży – jak z nimi walczyć?

Oprócz stosowania dobrych kremów, należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, gdyż skóra posiadająca wystarczającą ilość wody, jest bardziej elastyczna oraz o diecie bogatej w witaminę E (produkty pełnoziarniste, zielonolistne warzywa), która chroni kolagen i elastynę przed degradacją, a także opóźnia proces starzenia. Ważna jest również gimnastyka poprawiająca krążenie krwi.

Jeśli nie korzystałaś z powyższych zaleceń, a rozstępy bardzo Ci przeszkadzają, możesz pomyśleć o bardziej inwazyjnych metodach wykonywanych w salonach kosmetycznych, takich jak laseroterapia, mezoterapia, mikrodermabrazja, czy cryolift.

Autor:

Cześć, jestem Justyna! Fascynuje mnie piękno, które widzimy codziennie i ludzie. Lubię śledzić aktualne trendy, ale nie podążam ślepo za modą. Nie rezygnuje też ze swojej indywidualności i pomogę zachować Ci Twoją. Testuję, opiniuję i radzę.